• Drodzy Parafianie, kolejny tydzień zagrożenia epidemicznego przed nami, serdecznie Wam dziękujemy za wzajemną troskę i przestrzeganie obowiązków jakie w czasie epidemii zostały na nas nałożone. Dlatego prosimy, aby bez potrzeby nie wychodzić, a gdy wychodzimy, abyśmy mieli na twarzy maseczki zakrywające usta i noc. Zasłonięte usta i nos oraz zalecany dystans między osobami również obowiązują nas w kościele. Przypominamy, że w Dużym Kościele we Mszy Świętej i nabożeństwach mogą uczestniczyć 43 osoby, a w Małym Kościele 26 osób. Prosimy o przestrzeganie tych limitów oraz o zachowywanie odległości między osobami. Dyspensa udzielona przez księdza Arcybiskupa od udziału w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych nadal obowiązuje.

Ponadto przypominamy, że osoby przystępujące do Komunii świętej na chwilę mogą zdjąć maseczkę i tak ci którzy przyjmują Komunię świętą na ręce ustawiają się procesyjnie przy kapłanie w centrum prezbiterium, a te osoby, które pragną przyjąć Komunię świętą do ust podchodzą do kapłana przy tabernakulum.

  • Drodzy Rodzice i dzieci, które miały przystąpić do I Komunii Świętej. W związku ze stanem epidemii i nałożonymi obostrzeniami I Komunia Święta w planowanej pierwotnie formie i terminie jest niemożliwa do przeprowadzenia. Wydaje się, że być może jesienią będą bardziej sprzyjające warunki do przeprowadzenia tej uroczystości. Termin tej jednak też jest obarczony ryzykiem i dziś na pewno nie można podać konkretnych terminów. Według podanych przez ministra edukacji wstępna i ciągle niepewna data powrotu dzieci do szkół to 25 maja br. Dlatego też proponujemy dla chętnych Rodziców i dzieci możliwość przeżycia I Komunii Świętej w małej grupce (4-5 dzieci i ich najbliższa rodzina) w sobotę 30 maja lub 6 czerwca. Jeśli znaleźliby się chętni rodzice na któryś z tych terminów – prosimy o kontakt mailowy z siostrą Emmanuelą lub p. Halinką (katechetką w Szkole Podstawowej nr 24). Jednocześnie przypominamy, że także i podczas tych uroczystość obowiązuje limit 40 osób w świątyni i zasłaniania twarzy także przez dzieci przystępujące do I Komunii Świętej.

Można skorzystać z tej propozycji dla chętnych lub przełożyć Komunię Świętą na termin późniejszy (najprawdopodobniej jesienny), kiedy sami Państwo uznacie, że zagrożenie dla Waszych dzieci już minęło.

W imieniu pani krawcowej prosimy o odbieranie zamówionych alb komunijnych najpóźniej do 15 maja. Stroje u pani krawcowej będą wydawane z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

  • Rozpoczyna się maj i zgodnie z najnowszymi wskazaniami Księdza Arcybiskupa możliwe jest odprawianie także nabożeństw. Zapraszamy zatem na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny o godzinie 18.30 w Dużym Kościele.
  • Liturgiczna uroczystość NMP Królowej Polski przeniesiona jest na sobotę. Porządek Mszy Świętych w tym dniu w Dużym Kościele: 6.30, 7.30, 8.30, dodatkowa 11.00 i 19.00
  • W piątek po Mszy o godzinie 8.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego, o godzinie  00 koronka do Bożego Miłosierdzia i okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi świętej podczas każdej Eucharystii oraz podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. Prosimy o zachowanie limitów osób w świątyni i odpowiedniej odległości między osobami.

Z uwagi na dobro duchowe wiernych Ksiądz Arcybiskup wydał na piątek dyspensę od powstrzymywania się od pokarmów mięsnych.

  • Przypominamy, że skarbonki z jałmużną wielkopostną możemy przynosić dzisiaj i w niedzielę 3 maja do zakrystii zarówno Dużego jak i Małego Kościoła.
  • Dziękujemy tym, którzy w tym trudnym czasie wsparli nas ofiarą pieniężną składaną w kościele lub przelaną na konto parafii. Udało się opłacić wszystkie konieczne rachunki chociaż musieliśmy naruszyć fundusz remontowy. Dziękujemy za Waszą hojność serca. Zachęcamy do wpłat z dopiskiem „darowizna na cele kultu religijnego” na numer konta parafialnego: 08 1160 2202 0000 0000 5069 8583