• Drodzy Parafianie, serdecznie dziękujemy Wam za wzajemną troskę i przestrzeganie obowiązków jakie w czasie epidemii zostały na nas nałożone. Niestety czas epidemii nie dobiegł jeszcze końca i musimy dostosowywać się do nowych zaleceń. Dlatego prosimy, aby bez potrzeby nie wychodzić, a gdy wychodzimy, abyśmy mieli na twarzy maseczki zakrywające usta i noc. Zasłonięte usta i nos również obowiązują nas w kościele. Od poniedziałku będzie mogła przebywać większa liczba osób, w przeliczeniu 1 osoba na 15 metrów kwadratowych. I tak w Dużym Kościele będzie mogło uczestniczyć 43 osoby, a w Małym Kościele 26 osób. Prosimy o przestrzeganie tych limitów oraz o zachowywanie odległości między osobami. Ponadto przypominamy, że osoby przystępujące do Komunii świętej na chwilę mogą zdjąć maseczkę i tak ci którzy przyjmują Komunię świętą na ręce ustawiają się przy kapłanie w centrum prezbiterium, a ci którzy pragną przyjąć Komunię świętą do ust podchodzą do kapłana przy tabernakulum. Gdy jest tylko jeden ksiądz udzielający Komunii Świętej prosimy, aby wpierw procesyjnie podeszły osoby przyjmujące Komunię Świętą na rękę, a potem osoby przyjmujące Komunię Świętą do ust.
  • Dzisiaj II Niedzieli Wielkanocna zwana Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Msze Święte według niedzielnego porządku, z limitem 5 osób. O godzinie 15.00 zostanie odprawione nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia transmitowane na profilu facebookowym naszej parafii.
  • Kontynuujemy transmisje Mszy Świętych o godzinie 19.00 od poniedziałku do soboty z Dużego Kościoła na facebooku, a w niedzielę o godzinie 13.00 z Małego Kościoła na kanale youtube DA Winnica.
  • W czwartek, 23 kwietnia swoje imieniny obchodzi o. Jerzy Kacprzyk. Podczas wieczornej Eucharystii modlić się będziemy w intencji o. Jerzego. Pamiętajmy o solenizancie w naszych modlitwach.
  • Ukazał się kolejny numer naszego biuletynu parafialnego. Na razie jest on dostępny w wersji cyfrowej na stronie internetowej naszej parafii gdansk.jezuici.pl
  • W piątek od godziny 15.00 okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu i skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej. Prosimy o zachowanie limitów osób w świątyni i odpowiedniej odległości między osobami.
  • Dzisiaj rozpoczyna się 76. Tydzień Miłosierdzia. Jest to patronalne święto Caritas. Naszą modlitwą ogarnijmy wszystkie dzieła miłosierdzia, a w szczególności tych którzy tej pomocy potrzebują oraz członków naszego parafialnego zespołu Caritas, osoby zaangażowane w Gaudium Vitae oraz wolontariuszy duszpasterstwa akademickiego i Zupy we Wrzeszczu. W piątek podczas adoracji oraz w niedzielę 26 kwietnia i 3 maja będziemy mogli złożyć w koszu przy obrazie Jezusa Miłosiernego nasze skarbonki z jałmużną wielkopostną. Skarbonki można też przynosić do zakrystii w Dużym i Małym Kościele.
  • Jeszcze raz dziękujemy tym, którzy w tym tygodniu wsparli nas ofiarą pieniężną przelaną na konto parafii. Dziękujemy za Waszą otwartość serca. Wpłaty „darowizna na cele kultu religijnego”. Numer konta: 08 1160 2202 0000 0000 5069 8583