• Drodzy Parafianie w ten trudny czas dziękujemy, że staracie się stosować do zaleceń władz państwowych odnośnie przestrzegania warunków przeżywania okresu epidemii. Apelujemy o pozostawanie w domach i nie wychodzenie bez potrzeby. Zachęcamy do osobistej modlitwy i duchowego łączności naszej parafialnej wspólnoty.

– Msze Święte transmitujemy w internecie: w niedzielę o godzinie 13.00, natomiast w od poniedziałku do środy o godzinie 19.00 z Dużego Kościoła. Transmisja dostępna jest  na profilu facebookowym naszej parafii (www.facebook.com/jezuici.gdansk) lub profilu duszpasterstwa akademickiego Winnica (www.facebook.com/dawinnica i kanale Youtube).

– Okazja do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu (niestety nie w większej liczbie  niż 5 osób przebywających w świątyni) w Dużym Kościele od poniedziałku do środy w godzinach 17.00 – 18.30.

– Spowiedź wielkanocną można odłożyć na czas po ustaniu pandemii. W Polsce spowiedź i Komunia Święta wielkanocna mogą być praktykowane przez wiernych aż do uroczystości Trójcy Przenajświętszej to znaczy do 7 czerwca br. Okazja do spowiedzi świętej na Mszy Świętej w niedzielę i dni powszednie, jednakże z uwagi na ograniczenia, możemy podejść w dzień powszedni na plebanię i poprosić kapłana o sakrament pojednania. Ponadto w poniedziałek, wtorek i środę między godziną 17.00 a 19.00 dyżurować będzie na zewnątrz Dużego Kościoła kapłan, który też gotowy jest spieszyć z posługą sakramentalną. Podobnie w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę w godzinach 9.00-12.00 i 14.00-18.00.

 • LITURGIE TRIDUUM PASCHALNEGO ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ BEZ UDZIAŁU WIERNYCH.
 • Liturgie będą transmitowane internetowo z Małego Kościoła.
 • Msza Święta Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek: sprawowana będzie w Małym Kościele o godz. 20.00
 • Liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piątek: rozpoczęcie o godz. 20.00.
 • Liturgia Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę o godz. 21.00 zakończona udzieleniem błogosławieństwa dla całej naszej wspólnoty parafialnej.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w Dużym Kościele w Wielki Piątek w godz. 8.00 -18.00, a Wielką Sobotę przy Grobie Pańskim w Dużym Kościele w 8.00 – 18.00 zawsze z zachowaniem limitu 5 osób i wejściem przez zakrystię.
 • W Wielki Piątek transmitować będziemy nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godzinie 15.00 (po koronce do Miłosierdzia Bożego). Przypominamy, że tego dnia obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 • W tym roku nie będzie tradycyjnego święcenia pokarmów w kościele. Prosimy, aby pokarmy na wielkanocne śniadanie pobłogosławił któryś z domowników według wzoru domowej liturgii (wzór znajdziemy na kartkach dostępnych w zakrystii i na stronie internetowej naszej parafii).
 • W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego nie będzie procesji rezurekcyjnej, a od godz. 6.30 niedzielny porządek Mszy Świętych z ograniczeniami limitów liczby osób według wytycznych władz państwowych.
 • Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na tace poprzez przelew bankowy na konto parafii jako „darowizna na cele kultu religijnego”. Numer konta: 08 1160 2202 0000 0000 5069 8583
 • U początku Wielkiego Postu wielu z nas wzięło skarbonki Caritas w celu zbierania jałmużny wielkopostnej. Prosimy, aby naszą jałmużnę wielkopostną przekazać dopiero po ustaniu pandemii, gdy będziemy mogli wrócić już bez żadnych ograniczeń do sprawowania liturgii w naszych świątyniach. O terminie zbierania skarbonek z jałmużną wielkopostną poinformujemy we właściwym czasie.
 • Osoby, które chciałyby, abyśmy w ich intencjach modlili się podczas Mszy Świętej w czasie Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, prosimy aby intencję przesłać mailowo, a ofiarę możemy przelać na konto parafii. Adres mailowy, jak i numer konta znajdując się na stronie internetowej parafii gdansk.jezuici.pl Msza z nowenną transmitowana będzie w internecie we wtorek o godzinie 19.00 na profilu facebookowym naszej parafii.
 • W związku z pytaniami o termin Pierwszej Komunii Świętej podajemy informacje według wskazań Gdańskiej Kurii Diecezjalnej: „Planowanie i organizowanie uroczystości Pierwszej Komunii Świętej dzieci klas trzecich będzie uzależnione od aktualnej sytuacji epidemicznej oraz wytycznych władz państwowych i kościelnych (…) Wydaje się zasadnym, aby z wszelkimi decyzjami w tej kwestii poczekać do powrotu dzieci do szkół.”