• Drodzy Parafianie w ten trudny czas dziękujemy, że staracie się stosować do zaleceń władz państwowych odnośnie przestrzegania warunków przeżywania okresu epidemii. Apelujemy o pozostawanie w domach i nie wychodzenie bez potrzeby. Funkcjonowanie naszej parafii według nowego porządku:

– Eucharystie będą sprawowane w niedzielę, święta i dni powszednie według dotychczasowych godzin lecz tylko dla 5 osób, w praktyce oznacza to, iż w pierwszej kolejności mogą uczestniczyć osoby zamawiający daną intencję mszalną.

– Dzisiaj (niedziela) dodatkowa Msza Święta sprawowana jest o godzinie 15.00 także dla 5 osób.

– W niedzielę o godzinie 13.00, a w czwartek o godzinie 19.30 transmitujemy internetowo  Eucharystię z Małego Kościoła, natomiast w pozostałe dni tygodnia o godzinie 19.00 z Dużego Kościoła. Transmisja dostępna jest  na profilu facebookowym naszej parafii (www.facebook.com/jezuici.gdansk) lub profilu duszpasterstwa akademickiego Winnica (www.facebook.com/dawinnica).

– Przypominamy, że możemy w tym nadzwyczajnym czasie skorzystać z dyspensy wydanej przez księdza arcybiskupa od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej i świątecznej Eucharystii. Prosimy  o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji  w środkach społecznego przekazu lub przez internet.

– Spowiedź wielkanocną można odłożyć na czas po ustaniu pandemii. W Polsce spowiedź i Komunia Święta wielkanocna mogą być praktykowane przez wiernych aż do uroczystości Trójcy Przenajświętszej to znaczy do 7 czerwca br.

– Kapłani są gotowi przyjść do osób starszych i chorych z Komunią Świętą. Prosimy takie osoby zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

– Okazja do spowiedzi świętej na Mszy Świętej w niedzielę i dni powszednie, jednakże z uwagi na ograniczenia, możemy podejść w dzień powszedni na plebanię i poprosić kapłana o sakrament pojednania. Ponadto w piątek między godziną 15.00 a 19.00 dyżurować będzie na zewnątrz Dużego Kościoła kapłan, który też gotowy jest spieszyć z posługą sakramentalną.

– Okazja do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu (niestety nie w większej liczbie  niż 5 osób przebywających w świątyni) w Dużym Kościele od poniedziałku do czwartku w godzinach 17.00 – 18.30, a w piątek od godziny 15.00 do 18.30.

  • Dziękujemy wszystkim, którzy w tym czasie spieszą nam z pomocą i wyrazami wszelakiej życzliwości. Dziękujemy tym, którym na sercu leży troska także o wymiar materialny naszej parafii i naszej wspólnoty. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu szczególnie poprzez przelew bankowy na konto parafii jako „darowizna na cele kultu religijnego”.  Numer konta: 08 1160 2202 0000 0000 5069 8583
  • Osoby, które chciałyby, abyśmy w ich intencjach modlili się podczas Mszy Świętej w czasie Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, prosimy aby intencję przesłać mailowo, a ofiarę możemy przelać na konto parafii. Adres mailowy, jak i numer konta znajdując się na stronie internetowej parafii gdansk.jezuici.pl Msza z nowenną transmitowana będzie w internecie we wtorek o godzinie 19.00 na profilu facebookowym naszej parafii.
  • Osoby starsze, które w tym szczególnym czasie potrzebują pomocy prosimy zgłaszać w zakrystii lub mailowo: [email protected]
  • W związku z pytaniami o termin Pierwszej Komunii Świętej podajemy informacje według wskazań Gdańskiej Kurii Diecezjalnej: „Planowanie i organizowanie uroczystości Pierwszej Komunii Świętej dzieci klas trzecich będzie uzależnione od aktualnej sytuacji epidemicznej oraz wytycznych władz państwowych i kościelnych (…) Wydaje się zasadnym, aby z wszelkimi decyzjami w tej kwestii poczekać do powrotu dzieci do szkół.”