• Drodzy Parafianie przypominamy, że

– Eucharystie będą sprawowane w niedzielę, święta i dni powszednie tylko dla grupy 50 osób.

– Dodatkowa Msza Święta w niedzielę sprawowana jest o godzinie 15.00 także tylko dla maksimum 50 osób, a ponadto transmitujemy niedzielną Eucharystię z Małego Kościoła o godzinie 13.00  na profilu Facebookowym naszej parafii.

– Przypominamy, że możemy w tym nadzwyczajnym czasie skorzystać z dyspensy wydanej przez księdza arcybiskupa od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej i świątecznej Eucharystii. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Osoby, które korzystają z dyspensy prosimy  o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji  w środkach społecznego przekazu lub przez internet.

– Prosimy o przekazywanie znaku pokoju, podczas liturgii, wyłącznie poprzez skinienie głową, bez konieczności podawania rąk.

– Prosimy wraz z pasterzami Kościoła w Polsce o przyjmowanie Komunii Świętej na wyciągnięte i rozłożone dłonie. Rozumiejąc, że dla niektórych jest to trudne, prosimy aby utworzyć dwa rzędy osób przystępujących do Komunii Świętej. Na środku prezbiterium będzie rozdawana Komunia Święta do rąk, a przy tabernakulum drugi kapłan udzielać będzie Komunii Świętej do ust. Jeśli będzie tylko jeden kapłan rozdawał Komunię, prosimy aby wpierw podchodziły osoby przyjmujące na ręce, a później pozostali wierni. Prosimy, aby przed przyjęciem Komunii Świętej na ręce w miarę możliwości je zdezynfekować.

-Kapłani są gotowi przyjść do osób starszych i chorych z Komunią Świętą. Prosimy takie osoby zgłaszać w zakrystii lub kancelarii

  • Dziękujemy wszystkim, którym leży troska także o wymiar materialny naszej parafii. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu szczególnie poprzez przelew bankowy na konto parafii.
  • Osoby, które chciałyby, abyśmy w ich intencjach modlili się podczas Mszy Świętej w czasie Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, prosimy aby intencję przesłać mailowo, a ofiarę możemy przelać na konto parafii. Adres mailowy, jak i numer konta znajdując się na stronie internetowej parafii gdansk.jezuici.pl Msza z nowenną transmitowana będzie w internecie we wtorek o godzinie 19.00 na profilu facebookowym naszej parafii.
  • W środę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia chętne osoby mogą przystąpić do duchowej adopcji dziecka poczętego. Osoby, które zdecydują się na taką formę modlitwy za dzieci nienarodzone  mogą wziąć deklarację  uczestnictwa w Duchowej Adopcji wyłożonej na stoliku pod chórem. Podpisaną deklarację możemy przynieść do świątyni i zostawić ją pod obrazem Matki Bożej Ostrobramskiej lub w zakrystii.
  • Od poniedziałku do piątku będzie okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu od godziny 15.00, a w piątek podczas adoracji możliwość skorzystania z sakramentu pojednania. Pamiętajmy jednak, aby liczba wiernych w świątyni nie przekraczała ustalonych limitów.
  • Zgodnie z dekretem Księdza Arcybiskupa nie będą celebrowane publicznie nabożeństwa Gorzkich Żali, Drogi Krzyżowej, Różańca czy Koronki do Miłosierdzia Bożego.

Osoby starsze, które w tym szczególnym czasie potrzebują pomocy prosimy zgłaszać w zakrystii lub mailowo: [email protected]