• Drodzy Parafianie i przyjaciel naszej wspólnoty parafialnej. W tych dniach stajemy wobec trudnej i nieprzewidywalnej sytuacji zagrożenia epidemiologicznego na całym świecie. W związku z tym, zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski, jak również Pasterza naszej Archidiecezji, którego dekret został przeczytany na początku Mszy Świętej oraz nakazów rządowych prosimy Was o przestrzeganie wszelkich wskazań i zaleceń.

– Eucharystie będą sprawowane w niedzielę, święta i dni powszednie tylko dla grupy 50 osób.

– Dodatkowa Msza Święta w niedzielę sprawowana będzie o godzinie 15.00 także tylko dla maksimum 50 osób.

– Przypominamy, że możemy w tym nadzwyczajnym czasie skorzystać z dyspensy wydanej przez księdza arcybiskupa od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej i świątecznej Eucharystii. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Osoby, które korzystają z dyspensy prosimy  o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji  w środkach społecznego przekazu.

– Prosimy o przekazywanie znaku pokoju, podczas liturgii,  wyłącznie przez skinienie głową, bez konieczności podawania dłoni.

– Ze względów epidemiologicznych oraz zachowania higieny i miłość ku bliźniemu,  komunię świętą będziemy przyjmować na rękę. Dlatego prosimy o przyjmowanie komunii świętej na wyciągnięte skrzyżowane dłonie. Kapłan położy Ciało Pańskie na dłoni przyjmującego, osoba przyjmuje komunię świętą w obecności kapłana i następnie odchodzi. Osoby, które pomimo tych próśb zdecydują się na przyjmowanie komunii świętej do ust bardzo prosimy, aby podchodziły jedynie od strony tabernakulum.

– Ponadto informujemy, że z kropielnic usunięta została woda święcona i można się w nią zaopatrzyć w korytarzu przed zakrystią.

– Osoby zdrowe i w sile wieku bardzo prosimy o sąsiedzką pomoc osobom chorym i starszym, zwłaszcza w dokonaniu niezbędnych zakupów i zainteresowanie się czy czegoś im potrzeba.

– Do osób starszych i chorych, po zgłoszeniu w zakrystii, kapłani mogą przyjść z komunią świętą  do ich domu.

Niech to trudne doświadczenie zjednoczy nas w modlitwie i zgodzie ku dobru całej naszej wspólnoty Kościoła.

  • Spotkania formacyjne wszystkich wspólnot i grup parafialnych zostają na ten czas wstrzymane. Podobnie z formacją dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej oraz młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Również kawiarenka parafialna będzie nieczynna, a księgarenka czynna jest tylko w niedzielę. W księgarence możemy nabyć paschaliki.
  • W czwartek przypada uroczystość świętego Józefa. Tego dnia imieniny swoje obchodzi ojciec Józef Wilczyński. W związku z zaistniałą sytuacją nie będzie jednak szczególnych obchodów imieninowych, pamiętajmy o drogim Solenizancie w naszych modlitwach.
  • W piątek okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu i skorzystania z sakramentu pojednania. Pamiętajmy jednak, aby liczba wiernych w świątyni nie przekraczała ustalonych limitów.
  • Zgodnie z dekretem Księdza Arcybiskupa nie będą celebrowane publicznie nabożeństwa Gorzkich Żali, Drogi Krzyżowej, Różańca czy Koronki do Miłosierdzia Bożego.
  • Ofiary na kwiaty do Grobu Bożego możemy wrzucać do skarbony pod chórem.
  • Przez najbliższe dwa tygodnie duszpasterstwo akademickie działa w formie internetowej. Zapraszamy do uczestnictwa. Wszystkie informacje na facebooku DA WINNICA.

    Msza akademicka w czwartek o 19.30 w Małym Kościele nie ulega zmianie.

    Akademickie rekolekcje z o. Wojciechem Żmudzińskim odbędą się po Wielkanocy.