• Dziś rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne i potrwają one do środy włącznie. Nauki rekolekcyjne zatytułowane: NADZIEJA W CZASACH STRAPIENIA, głosić będzie o. Tadeusz Cieślak, jezuita – wieloletni redaktor Radia Watykańskiego, obecni misjonarz na Łotwie. Dzisiaj nauki na wszystkich Mszach Świętych w Dużym Kościele, a od poniedziałku do środy na Mszach Świętych o godzinie 8.30, 17.00 i 19.00.
  • Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

w piątek: Droga Krzyżowa w Dużym Kościele o godz. 9.00 i 18.15.

W Małym Kościele dzieci o godzinie 17.30 a dla młodzieży i studentów o godz. 19.30.

w niedziele Wielkiego Postu zapraszamy o godzinie 18.00 na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

  • Wspólnoty Neokatechumenalne zapraszają od poniedziałku do piątku do wspólnego odmawianie Jutrzni – porannej modlitwy Kościoła,  o godzinie 6.00 w Małym Kościele.
  • Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na Mszę Świętą do Małego Kościoła w czwartek o godzinie 16.00.
  • Taca dzisiejsza przeznaczona jest na fundusz remontowy naszych świątyń. Dziś także możemy ofiarę do puszek na  misyjne dzieła Kościoła ad Gentes.
  • A w przyszłym tygodniu wolontariusze z Duszpasterstwa Akademickiego Winnica kwestować będą na wyjazd misyjny do Kirgistanu w lipcu tego roku i pomoc przy opiece nad dziećmi z ubogich rodzin podczas obozów letnich. Całość wolontariatu misyjnego obejmuje 2 lata pracy – przygotowanie wyjazdu, poznanie języka i kultury, miesięczny wolontariat oraz rok wolontariatu lokalnego po powrocie. Wolontariusze chcą zebrać pieniądze na podróż do Kirgistanu, swoje przygotowanie do wyjazdu i przekazać je tez potrzebującym na miejscu.
  • Przygotowując się do beatyfikacji Prymasa Polski – Stefana kardynała Wyszyńskiego pragniemy zaprosić wraz z Akcją Katolicką do „Czynu Dobroci”. Proponujemy, aby w okresie Wielkiego Postu modlić i podejmować konkretne wyrzeczenia w intencji moralnej odnowy naszego narodu, za polskie rodziny, uzdrowienie z nałogów i w obronie życia nienarodzonych. Nasze konkretne wyrzeczenia możemy zapisać w kronice wyłożonej przy ołtarzu Matki Bożej Ostrobramskiej – zawieziemy jako dar na mszę beatyfikacyjną Prymasa Polski. Przy okazji przypominamy, że Akcja Katolicka przy naszej parafii organizuje pielgrzymkę autokarową na Mszę beatyfikacyjną 7 czerwca. Zostało jeszcze kilka miejsc. Szczegóły na temat pielgrzymki znajdziemy na plakacie.
  • W czwartek Msza o miłość o 19.30 w Małym Kościele. Po Mszy konferencja „O wierności w małżeńskim powołaniu” Marleny i Krzysztofa Jankowskich, liderów  wspólnoty małżeńskiej Kochać i służyć w Gdyni.
  • Za tydzień na Mszach studenckich akademickie rekolekcje wielkopolskie. Tytuł: „Nieprzewidywalny Bóg – ten sam w Nowym i Starym Testamencie”. Nauki od poniedziałku do środy o 19.30. Rekolekcje prowadzi o. Wojciech Żmudziński, jezuita specjalista od Pisma Świętego.
  • Zapraszamy na weekendową sesję psychologiczno-duchową poznania i akceptacji siebie zatytułowanej „Stworzeni na obraz i podobieństwo”. Sesja odbędzie się w terminie 17-19 kwietnia. Więcej informacji na plakatach i na facebooku naszego duszpasterstwa akademickiego.
  • W nocy z 27 na 28 marca odbędzie się Nocna Droga Krzyżowa organizowana przez duszpasterstwo akademickie. Zaczynamy w Gdyni a kończymy nad ranem w Małym Kościele. Więcej informacji na facebooku naszego duszpasterstwa akademickiego. Zapraszamy nie tylko studentów.