• Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, o godzinie 8.00 Msza Święta w intencji członków Apostolstwa Modlitwy i Żywego Różańca, a po Mszy Świętej o godzinie 13.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, do nabożeństwa Gorzkich Żali.
 • Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

w piątek: Droga Krzyżowa w Dużym Kościele o godz. 9.00 i 18.15.

W Małym Kościele dla młodzieży i studentów o godz. 19.30.

w niedziele Wielkiego Postu zapraszamy o godzinie 18.00 na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

 • Od najbliższego wtorku do czwartku dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 52 oraz młodzież z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Conradinum przeżywać będą swoje rekolekcje wielkopostne. Prosimy rodziców, aby zwrócili uwagę na wzrost duchowy swoich dzieci, a wszystkich prosimy o modlitwę w intencji głęboko przeżytych rekolekcji.
 • We środę, 4 marca przypada święto świętego Kazimierza, królewicza – patrona Polski i Litwy. Z tej okazji po Mszy Świętej o godzinie 19.00 przy ołtarzu Matki Boskiej Ostrobramskiej odmówimy modlitwę o pokój i zgodę między narodami.
 • W czwartek, przypada pierwszy czwartek miesiąca. O godzinie 18.00 – Godzina Święta, a podczas Mszy o godzinie 19.00 modlić się będziemy w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych.
 • W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi świętej podczas wszystkich Mszy Świętych oraz podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. Dzieci zapraszamy do Małego Kościoła, okazja dla nich do spowiedzi od godziny 17.00, a o godzinie 17.30 Msza Święta pierwszo-piątkową.
 • W najbliższą sobotę przypada w naszej parafii diecezjalny dzień adoracji Najświętszego Sakramentu. Adorację rozpoczniemy po Mszy Świętej o godzinie 8.30 nabożeństwem do Niepokalanego Serca Maryi i adoracja potrwa do wieczornej Mszy Świętej. Wszystkie grupy i wspólnoty parafialne prosimy o włączenie się w ten czas modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.
 • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne i potrwają one do środy włącznie. Nauki rekolekcyjne zatytułowane: NADZIEJA W CZASACH STRAPIENIA, głosić będzie o. Tadeusz Cieślak, jezuita wieloletni redaktor Radia Watykańskiego, obecni misjonarz na Łotwie. W niedzielę nauki na wszystkich Mszach Świętych w Dużym Kościele, a od poniedziałku do środy na Mszach Świętych o godzinie 8.30, 17.00 i 19.00.
 • Na stolikach pod chórem, w obu kościołach są wyłożone skarbonki Caritas, do których będziemy zbierali Jałmużnę Wielkopostną 2019. Owoc naszej jałmużny – osobistej lub rodzinnej – zostanie przeznaczony na pomoc osobom najuboższym z naszej parafii. Wypełnione wielkopostną jałmużną skarbonki prosimy przynieść w Wielką Sobotę, przy okazji święcenia pokarmów do koszy wyłożonych w Dużym Kościele przy grobie Pańskim.
 • Wspólnota Życia Chrześcijańskiego oraz jezuici z Gdańska i Gdyni, zapraszają do udziału w ignacjańskich rekolekcjach w ciągu życia. Rekolekcje według metody modlitwy świętego Ignacego z Loyoli, potrwają od 22 marca do 19 kwietnia 2020. Szczegóły dotyczące rekolekcji, jak i informacje o zapisach opublikowane są stronie internetowej www.icfd.pl oraz na plakatach.
 • Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na fundusz remontowy naszych świątyń. W minionym miesiącu specjalistyczna firma wykonała niezbędne zabiegi pielęgnacyjne na drzewach wokół dużego i małego kościoła. Obecnie gromadzimy środki finansowe potrzebne na prace związane z malowaniem wnętrza Dużego Kościoła, które planujemy przeprowadzić w lipcu tego roku. Już dzisiaj za wszystkie ofiary na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać.
 • Przygotowując się do beatyfikacji Prymasa Polski – Stefana kardynała Wyszyńskiego pragniemy zaprosić wraz z Akcją Katolicką do „Czynu Dobroci”. Proponujemy,, aby w okresie Wielkiego Postu modlić i podejmować konkretne wyrzeczenia w intencji moralnej odnowy naszego narodu, za polskie rodziny, uzdrowienie z nałogów i w obronie życia nienarodzonych. Nasz „Czyn Dobroci”, czyli te konkretne wyrzeczenia zapisany w kronice wyłożonej przy ołtarzu Matki Bożej Ostrobramskiej – zawieziemy jako dar na mszę beatyfikacyjną Prymasa Polski. Przy okazji przypominamy, że Akcja Katolicka przy naszej parafii organizuje pielgrzymkę autokarową na Mszę beatyfikacyjną 7 czerwca. Szczegóły na plakacie.
 • W sobotę, 7 marca o godzinie 16.00 zapraszamy na wykład pani doktor nauk medycznych Aleksandry Kicińskiej na temat „Jak skutecznie leczyć niepłodność?”. Wykład odbędzie się sali wykładowej Domu Pielgrzyma w Gdańsku Matemblewie, szczegóły na plakacie

OGŁOSZENIA AKADEMICKIE

Przypominamy, że grupa wolontariuszy przy naszej parafii i duszpasterstwie akademickim
przygotowuje co tydzień zupę i kanapki oraz ciepłe napoje. Chętnych i potrzebujących do skorzystania z bezpłatnego poczęstunku zapraszamy w każdy piątek o godz. 19.30 na placyk za dużym kościołem.

Z radością informujemy, ze 08.03.2020 r. po Mszy Św. o godz. 13.00 w Małym Kościele odbędzie się, cyklicznie już występujące Muzyczne Uwielbienie, tym razem pod hasłem „Wyjdź z twojej ziemi rodzinnej”. Wydarzenie współprowadzi Zespół Uwielbieniowy Dobre Grono działający przy naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Akademickie Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w terminie 15-18 marca. Tytuł „Nieprzewidywalny Bóg – Ten sam w Starym i Nowym Testamencie”. Będziemy gościli o. Wojciecha Żmudzińskiego, jezuitę biblistę i rekolekcjonistę. Więcej informacji za tydzień.

W czwartek Msza akademicka o 19.30. Po Mszy spotkanie w salkach duszpasterstwa.