• W najbliższą środę POPIELEC, początek Wielkiego Postu.

Porządek Mszy Świętych:

w Dużym Kościele godz. 6.30, 7.30, 8.30, 17.00 i 19.00

W Małym Kościele o godz. 16.00 dla dzieci, o godz. 18.00 dla młodzieży i o godz. 19.30 dla studentów.

W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i jeden posiłek do sytości. Post ścisły obowiązuje od 18 do 60 roku życia. Powstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich od 14 roku życia. Osoby chore post nie obowiązuje.

  • Rozpoczynają się nabożeństwa wielkopostne:

w piątki: Droga Krzyżowa w Dużym Kościele o godz. 9.00 i 18.15.

W Małym Kościele dla dzieci o godz. 17.30, dla młodzieży i studentów o godz. 19.30.

w niedziele Wielkiego Postu zapraszamy o godzinie 18.00 na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniami pasyjnymi, które głosić będzie o. Proboszcz

  • Koronka do Miłosierdzia Bożego i Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek o godz. 15.00 oraz okazja do spowiedzi świętej.
  • W tym roku parafialne rekolekcje wielkopostne będą w dniach 8 – 11 marca (niedziela – środa) i głosić je będzie o. Tadeusz Cieślak, jezuita wieloletni redaktor Radia Watykańskiego, obecni misjonarz na Łotwie. Szczegółowy plan rekolekcji podamy w przyszłą niedzielę. Już dzisiaj zapraszamy do głębokiego, duchowego przeżywania tego czasu łaski.
  • Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę na beatyfikację Prymasa Tysiąclecia, księdza Stefana kardynała Wyszyńskiego. Szczegóły na plakatach.

 OGŁOSZENIA AKADEMICKIE

W czwartek msza akademicka o 19.30, a po niej Instrukcja Obsługi Człowieka. „Żałoba, lęk, depresja, myśli samobójcze, choroba psychiczna – jak mogę pomóc?” Podczas warsztatu porozmawiamy jak zrozumieć osobę borykającą się z problemami natury psychicznej. Dowiemy się jak rozmawiać, reagować, kiedy namawiać na specjalistę, kiedy wystarczy po prostu być.

8 marca, po Mszy Świętej o godzinie 13.00 w Małym Kościele, odbędzie się Muzyczne Uwielbienie pod hasłem „Wyjdź z twojej ziemi rodzinnej” Wydarzenie współprowadzi Zespół Uwielbieniowy Dobre Grono działający przy naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.