Dzisiejsza niedziela przeżywana jest w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Ojciec Święty zaprasza każdego ucznia Chrystusa, aby Biblia nie była jedną z wielu ksiąg, ale stawała się dla nas żywym Słowem Bożym. Zachęcamy, aby codziennie sięgać do Słowa Bożego i starać się nim żyć na co dzień.

  • Pragniemy poinformować, że w piątek, w naszym domu w Gdyni zmarł o. Jan Bułynko, który w latach 1988-1999 pracował w naszej parafii. Uroczystości pogrzebowe odbędą się jutro w kościele jezuitów w Łodzi. Szczegóły na wywieszonym nekrologu.
  • Zachęcamy do zapoznania się z nowym kwartalnikiem MANREZA, wydawanym przez polskich jezuitów. Czasopismo poświęcone jest duchowości ignacjańskiej oraz Ćwiczeniom Duchowym świętego Ignacego. Czasopismo dostępne jest w księgarence parafialnej.
  • W tym tygodniu w naszym duszpasterstwie akademickim modlimy się szczególnie za wszystkich zmagających się z sesją egzaminacyjną. Zapraszamy na Eucharystię w tej intencji w czwartek o 19.30. Na Mszę studenci przynoszą notatki z najtrudniejszego kursu, z którym będą się zmagać w tym semestrze.
  • W piątek zapraszamy na wspólną modlitwę koronką do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15.00, a później na indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu.
  • W sobotę, po Mszy Świętej o godzinie 8.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Maryi.
  • Akcja Katolicka organizuje 1 lutego coroczną „Wyprawę kaszubską” w okolice Szymbarka. Są jeszcze wolne miejsca. Serdecznie zapraszamy dzieci i dorosłych. Szczegóły na plakatach.
  • W następną niedzielę, 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Jest to jednocześnie dzień życia konsekrowanego. Podczas każdej Mszy Świętych poświęcenie gromnic. Również podczas Mszy będziemy dziękować Bogu za dar powołania do życia zakonnego.
  • W nadchodzącym tygodniu kancelaria parafialna w piątkowe popołudnie i w sobotę będzie nieczynna.
  • Są jeszcze wolne intencje mszalne na porannych Mszach Świętych w nadchodzącym tygodniu. Zainteresowane osoby zapraszamy do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  • Powoli dobiega końca czas wizyt kolędowych w domach naszych parafian.

Dzisiaj, w niedzielę 26 stycznia odwiedzimy mieszkańców ulicy Baczyńskiego 12 oraz kolonijek

w poniedziałek 27 stycznia – ulica Strakowskiego oraz Grudziądzka 6 i 6a

we wtorek, 28 stycznia – ulica Lwowska, Hallera 124 oraz Grudziądzka 10 i 12

w środę, 29 stycznia – ulica Deotymy, Zygmunta Augusta, Kopalniana, Górnicza, Pstrowskiego i Dźwigowa

w czwarte, 30 stycznia – ulice Zbyszka z Bogdańca i Lilii Wenedy

w piątek, 31 stycznia – ulica Stanisława Dubois

1 i 2 lutego planujemy tzw. kolędę na życzenie. Osoby, które chciałyby spotkać się z kapłanem i wspólnie modlić się o błogosławieństwo Boże, a nie mogły tego uczynić w wyznaczonym terminie, prosimy, aby zgłosiły swój adresy i numer telefonu do kancelarii parafialnej lub drogą mailową: [email protected]

Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z prawem kościelnym przynależymy do tej parafii na terenie której faktycznie zamieszkujemy powyżej 6 miesięcy, a nasze dane odnotowane są w kartotece parafialnej.

Kolędę rozpoczynamy w sobotę i niedzielę o godzinie 16, a od poniedziałku do piątku o godzinie 17.00.