• Dziś niedziela – Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Niech Bóg pełen miłości wspiera swoją łaską wszystkie rodziny naszej parafii, aby panowały pośród nas wzajemna miłość i zgoda oraz wzrost wiary i pobożności.
  • We wtorek, na zakończenie roku kalendarzowego o godzinie 18.00 nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne, a po nim Msza Święta z uroczystym Te Deum, podczas której ojciec Proboszcz przedstawi sprawozdanie duszpasterskie kończącego się roku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i dziękczynienia Bogu za miniony rok.

Zapraszamy także o północy  na Mszę Świętą do Małego Kościoła na rozpoczęcie nowego roku kalendarzowego.

  • W środę, 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, porządek Mszy Świętych – jak w każdą niedzielę (nie będzie jednak porannej Mszy Świętej w Dużym Kościele o godzinie 6.30).
  • Przypominamy, że od 1 stycznia zmieniają się godziny Mszy Świętych w Małym Kościele. W niedzielę i święta Msze Święte będą sprawowane o godzinie 8.30, 10.00 (dla dzieci), 11.30 (dla przedszkolaków) i 13.00 (akademicka). Msza Święta w intencji parafian (suma) będzie odprawiana w Dużym Kościele o godzinie 13.00.
  • W tym tygodniu wypada I Piątek miesiąca. Msza Święta dla dzieci i młodzieży o godzinie 17.30 w Małym Kościele, a spowiedź święta z racji kolędy tylko podczas Mszy Świętych. O godzinie 15.00 zapraszamy na wspólne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia, a po Koronce adoracja Najświętszego Sakramentu. Nie będzie jednak w tym czasie okazji do spowiedzi.
  • Ukazał się świąteczny numer naszego biuletynu parafialnego Przy Świętym Krzyżu. Ofiarę za gazetkę prosimy wrzucić puszki pod chórem.
  • Już dzisiaj zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu zespołu Stella Maris pod dyrekcją o. Józefa Wilczyńskiego. Koncert odbędzie się 6 stycznia, po Mszy Świętej o godzinie 11.00
  • W tym tygodniu kontynuujemy wizyty duszpasterskie w domach naszych parafian.

– w niedzielę, 29 grudnia – ulica Leczkowa 3-9

– w poniedziałek, 30 grudnia – Reja, Wyspiańskiego, Próżna i Poprzeczna

 

– 2 stycznia, czwartek – ulice: Kubacza, Saperów, Mierosławskiego

– 3 stycznia, piątek – ulica Mickiewicza strona nieparzysta

– 4 stycznia, sobota – ulica Mickiewicza strona parzysta

– 5 stycznia, niedziela – ulica Sochaczewska

Kolędę rozpoczynamy o godzinie 17.00, a w sobotę i niedzielę o godzinie 16.00.

W następnej kolejności, od 7 stycznia odwiedzimy mieszkańców ulicy Kliniczna, Kochanowskiego, Klonowicza, Modrzewskiego i Hallera.