Drodzy Parafianie i Przyjaciele naszej parafii.

Niech błogosławieństwo Dzieciątka Jezus dotrze do każdego serca, a szczególnie tych, którzy są samotni, chorzy i opuszczeni. Niech ten czas poruszy nasze serca, aby nieść orędzie pokoju i pojednania do każdej rodziny naszej parafii, do każdego człowieka i każdego domu. Z serca Wam tego – jako Wasi duszpasterze życzymy – aby były to święta pełne Bożego błogosławieństwa, zgody i pojednania dla całej naszej parafialnej wspólnoty. 

W tym miejscu bardzo serdecznie pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tych świąt w naszej wspólnocie parafialnej. Dziękuję Siostrom Służebniczkom i osobom świeckim za przygotowanie wystroju naszych świątyń. Dziękuję Siostrom Betankom za zaangażowanie w rozprowadzanie opłatków i świec  Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dziękuje ofiarodawcy choinki do naszej świątyni. Dziękuję naszemu parafialnemu zespołowi Caritas i wolontariuszom Zupy we Wrzeszczu za zorganizowanie pięknej wigilii dla samotnych i potrzebujących. Dziękuje siostrze Teresie i współpracownikom za dzieło świetlicy dla dzieci, a stoczniowej Solidarności za słodycze dla dzieci. Dziękuję każdemu z Was, którzy poprzez swoją pomoc fizyczną lub finansową przyczynił się do radości naszego wspólnego świętowania. Serdeczne Bóg zapłać.

  • W pierwszy i drugi dzień świąt porządek Mszy niedzielny. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia naszymi modlitwami i ofiarami możemy wesprzeć uczelnie katolickie.
  • W drugi dzień świąt, o godzinie 12.00 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszego nowopowstałego chóru parafialnego Crux Fidelis, pod dyrekcją pana Sebastiana Stachury.
  • W sobotę, 28 grudnia o godzinie 15.00 w Małym Kościele, spotkanie Małych Rycerzy, a o godzinie 17.00 Msza Święta i spotkanie opłatkowe Apostolstwa Modlitwy i Żywego Różańca. Serdecznie zapraszamy.
  • Ukazał się świąteczny numer naszego biuletynu parafialnego Pod Świętym Krzyżem. Zachęcamy do lektury i wzięcia egzemplarza dla naszych schorowanych sąsiadów, którzy być może nie mogą już wychodzić z domu. Ofiarę za gazetkę prosimy wrzucić puszki pod chórem.
  • W tym tygodniu rozpoczniemy wizyty duszpasterskie w domach naszych parafian.

– w piątek, 27 grudnia, odwiedzimy mieszkańców ulicy Dzielnej

– w sobotę, 28 grudnia, mieszkańców ulicy Leczkowa, strona parzysta i nieparzysta (bez bloku 3-9)

– w niedzielę, 29 grudnia – ulica Leczkowa 3-9

– w poniedziałek, 30 grudnia – Reja, Wyspiańskiego, Próżna i Poprzeczna

W następnej kolejności, już nowym 2020 roku, kolędę rozpoczniemy 2 stycznia i w pierwszym tygodniu nowego roku odwiedzimy mieszkańców ulic:

2 stycznia, czwartek – ulice: Kubacza, Saperów, Mierosławskiego

3 stycznia, piątek – ulica Mickiewicza strona nieparzysta

4 stycznia, sobota – ulica Mickiewicza strona parzysta

5 stycznia, niedziela – ulica Sochaczewska

Kolędę rozpoczynamy o godzinie 17.00, a w sobotę i niedzielę o godzinie 16.00