• Jeszcze jutro i we wtorek zapraszamy na Msze Święte roratnie w Dużym Kościele o godz. 6.15.
  • We wtorek, 24 grudnia – wigilia świąt Bożego Narodzenia. Msze Święte o godzinie 6.15, 7.30 i 8.30, nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 19:00. Na Pasterkę zapraszamy dzieci z rodzicami do Małego Kościoła o godz. 22.00. Natomiast wszystkich naszych Parafian i przyjaciół naszej parafii zapraszamy o północy do Dużego Kościoła; a młodzież i studentów na Pasterkę, o północy do  Małego Kościoła. Przed Pasterką w Dużym Kościele zapraszamy do wspólnego śpiewania kolęd waz z panem Sebastianem – naszym organistą. Prosimy, aby zatem przyjść 15 minut przed Pasterką, by śpiewem przywitać narodziny naszego Pana – Jezusa Chrystusa.

W pierwszy dzień Świąt nie będzie Mszy Świętej o godzinie 6.30. Taca z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia i Dom Samotnej Matki w Matemblewie.

W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, 26 grudnia, przypada wspomnienie Świętego Szczepana. Msze Święte jak w każda niedzielę, a taca przeznaczona będzie na uczelnie katolickie. W drugi dzień świąt po Mszy Świętej o godzinie 11.00 wystąpi z koncertem kolęd nasz nowy chór parafialny. Bardzo serdecznie zapraszamy na ten koncert.

  • 24 grudnia imieniny obchodzi o. Adam Matras. Pamiętajmy o solenizancie w naszych modlitwach, a Msza Święta w intencji ojca Adama i okazja do złożenia życzeń będzie w poniedziałek o godzinie 19.00.
  • Przypominamy, że poświęcone opłatki na wigilijny stół można nabyć w zakrystii, kancelarii parafialnej lub w księgarence. W księgarence także do nabycia świece Caritas, które mogą trafić na nasz wigilijny stół.
  • W sobotę, 28 grudnia o godzinie 15.00 w Małym Kościele, spotkanie Małych Rycerzy, a o godzinie 17.00 Msza Święta i spotkanie opłatkowe Apostolstwa Modlitwy i Żywego Różańca. Serdecznie zapraszamy.
  • W okresie Bożego Narodzenia pragniemy odwiedzić domy naszych Parafian. Pragnęlibyśmy, aby był to czas spotkania i wspólnej modlitwy zanoszonej wspólnie do Pana Boga. Kolędę rozpoczniemy w piątek, 27 grudnia. Wizytę duszpasterską od poniedziałku do piątku rozpoczynać będziemy od godz. 17:00, natomiast w soboty i niedziele od godz. 16:00. Prosimy przygotować uroczyście stół, nakryty najlepiej białym obrusem, krzyż, świece i wodę święconą z kropidłem oraz Pismo Święte. Wodę święconą można otrzymać w zakrystii Dużego Kościoła. Do dnia 1 stycznia, pragniemy odwiedzić mieszkańców ulicy: Reja, Dzielna, Leczkowa, Poprzeczna, Wyspiańskiego i Próżna. Szczegóły w ogłoszeniach parafialnych podczas świąt Bożego Narodzenia.
  • Dziękujemy za dotychczas przekazane ofiary na świąteczny wystrój naszych świątyń, w ubiegłym tygodniu zebraliśmy do skarbony 354 złote. Ofiary na ten cel możemy wrzucić do skarbony pod chórem. Bóg zapłać za wsparcie.