Dziś rozpoczynamy nasze adwentowe rekolekcje parafialne, które poprowadzi  ojciec Leszek Mądrzyk, jezuita. Tytuł rekolekcji: „O adwentowych tęsknotach”. Nauki rekolekcyjne będą głoszone dzisiaj podczas wszystkich Mszy Świętych w Dużym Kościele oraz od poniedziałku do środy na Mszach o godzinie 6.15 (roraty), 8.30 i 19.00. Bardzo serdecznie zapraszamy, do skorzystania z tej formy duchowego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia.

Dzisiaj przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy o godzinie 12.00 na Godzinę Łaski, zakończoną Eucharystią o godzinie 13.00. Po Mszy zapraszamy na koncert gdańskiego zespołu Vox Intensa, który zaprezentuje chorał gregoriański oraz polską polifoniczną muzykę dawną. Koncert jest jednocześnie promocją płyty, którą nagrał zespół Vox Intensa. Płytę będzie można nabyć po koncercie.

 

Dziś w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny istnieje możliwość przystąpienia do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego na Mszach Świętych o godzinie 8.00, 9.30, 11.00, 13.00 i 19.00

 

  • Msze Św. roratnie w Dużym Kościele w dni powszednie o godz. 6.15. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku do Małego Kościoła o godz. 17.30. Prosimy, aby na roraty przynieść lampiony. Studentów zapraszamy na Msze roratnie w poniedziałki o godzinie 6.15, a po nich wspólne śniadanie studenckie, w salach duszpasterstwa akademickiego.

Również w okresie Adwentu zapraszamy od poniedziałku do piątku na modlitwę jutrzni, o godzinie 6.00, w Mały Kościele.

  • Zapraszamy do kawiarenki parafialnej, w której możemy podziwiać wystawę rękodzieła świątecznego naszych parafianek.
  • Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na Mszę Świętą o godzinie 16.00, w czwartek w Małym Kościele.
  • W sobotę, 14 grudnia o godzinie 11.00 Msza Święta w Małym Kościele a po niej spotkanie przedświąteczne przy wspólnym stole dla osób samotnych i potrzebujących z naszej parafii. Na Mszę i spotkanie zapraszamy bardzo serdecznie w imieniu Parafialnego Zespołu Caritas oraz wolontariuszy Zupy we Wrzeszczu.
  • Jak już informowaliśmy z nowym rokiem zmienią się godziny niedzielnych Mszy Świętych w Małym Kościele. Od 1 stycznia Msze Święte będą odprawiane w Małym Kościele o godzinie 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00. Natomiast godziny Mszy w Dużym Kościele pozostają bez zmian, jednakże Msza Święta w intencji parafian (tzw. suma) będzie odprawiana o godzinie 13.00.
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na tace, które przeznaczone będą na pokrycie kosztów ogrzewania naszych kościołów. W imieniu Stowarzyszenia Nasze Dzieci w Gdańsku, które w ubiegłą niedzielę zorganizowało „akcję pierniczkową”, dziękujemy za Waszą ofiarność. Udało się zebrać kwotę 2089 złotych. Dzisiaj natomiast możemy wesprzeć ofiarą do puszek ogólnopolską akcję „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie”.
  • Zachęcamy do zapoznania się z ofertą pielgrzymkową współpracującego z naszą parafią pielgrzymkowego biura podróży. Propozycje pielgrzymek wywieszone są na plakacie w gablocie w przedsionku Dużego Kościoła.
  • Przypominamy, że poświęcone opłatki na wigilijny stół można nabyć w zakrystii, kancelarii parafialnej lub w księgarence. Tam także do nabycia świece Caritas, które mogą trafić na nasz wigilijny stół.
  • Zachęcamy do zapoznania się i nabycia świątecznego numeru czasopisma „Galilea”, które opowiada o narodzenie Jezusa w Betlejem. Czasopismo wraz z dołączoną płytą z nagraniami kolęd możemy nabyć w księgarence.

 

OGŁOSZENIA AKADEMICKIE

 

Zapraszamy na czwartkową Mszę o miłość. Po niej konferencja „Małżeństwo to nie szaleństwo, ale wspaniały, Boży plan”. O swoim pomyśle na to jak się miłować i nie zwariować opowiedzą Kasia i Rafał. Widzimy się w czwartek o 19.30 w małym kościele.