Dziś rozpoczynamy liturgiczny okres Adwentu, czyli oczekiwania na przyjście Pana.

Msze Św. roratnie w Dużym Kościele w dni powszednie o godz. 6.15. Natomiast  dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku do Małego Kościoła o godz. 17.30.  Prosimy, aby na roraty przynieść lampiony. Studentów zapraszamy na Msze roratnie w poniedziałki o godzinie 6.15, a po nich wspólne śniadanie studenckie w salach duszpasterstwa akademickiego.

Również w okresie Adwentu zapraszamy od poniedziałku do piątku na modlitwę jutrzni, o godzinie 6.00, w Mały Kościele.

 • Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godzinie 11.00 zostaną poświęcone opłatki na wigilijny stół, które będą dostępne w zakrystii, kancelarii i księgarence parafialnej. W księgarence również możliwość nabycia świec Caritas na nasz wigilijny stół.
 • Dzisiaj również pierwsza niedziela miesiąca, zatem po Mszy o godzinie 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja wyjątkowo – z racji przygotowań do wieczornej modlitwy uwielbienia –  tylko do godziny 15.00. Adorację zakończymy koronką do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15.00, a o godzinie 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusa połączone z wyjaśnieniem intencji Apostolstwa Modlitwy.
 • Dzisiaj, bardzo serdecznie zapraszamy na modlitwę uwielbienia wprowadzającą w okres Adwentu. Hasło modlitwy: Niech Imię Pańskie będzie błogosławione. Modlitwa w dużym kościele rozpocznie się około godziny 20.00
 • Wspólnota Życia Chrześcijańskiego zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie otwarte pt. Wileńskie korzenie Bożeny Ptak. Pani Bożena Ptak jest poetką, gdańszczanką z wileńskimi korzeniami. Spotkanie odbędzie się dzisiaj w kawiarence parafialnej, o godzinie 16.00. Serdecznie zapraszamy.
 • Dzisiaj pracownicy i wolontariusze Stowarzyszenia Nasze Dzieci w Gdańsku organizują przy naszych świątyniach „akcję pierniczkową” i zbierać będą ofiary na pomoc dzieciom i działalność stowarzyszenia.
 • W poniedziałek, 2 grudnia o godzinie 16.30 zostanie odprawiona Msza Święta członków Gaudium Vitae w salce pod Małym Kościołem.
 • We wtorek, 3 grudnia przypada wspomnienie świętego Franciszka Ksawerego, patrona misji. Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 • W czwartek, przypada I czwartek miesiąca o godzinie 18.00 nabożeństwo Godziny Świętej, a podczas Mszy Świętej o godzinie 19.00 modlić się będziemy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
 • W piątek, I piątek miesiąca – po Mszy o godzinie 8.30 oraz o godzinie 18.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi świętej podczas adoracji od godziny 15.00, a dzieci od godziny 17.00 w Małym Kościele.
 • W sobotę, po Mszy o godzinie 8.30 – nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
 • W następną niedzielę, 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Tego dnia rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje, które poprowadzi jezuita, ojciec Leszek Mądrzyk. Rekolekcje zatytułowane: O adwentowych tęsknotach. 

Tego dnia zapraszamy o godzinie 12.00 na Godzinę Łaski, zakończoną Eucharystią o godzinie 13.00. Po Mszy zapraszamy na koncert gdańskiego zespołu Vox Intensa, który zaprezentuje najważniejszy i najstarszy śpiew Kościoła jakim jest chorał gregoriański oraz polską polifoniczną muzykę dawną. Koncert będzie jednocześnie promocją płyty, którą nagrał zespół Vox Intensa. Płytę będzie można nabyć po koncercie.

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny  będzie możliwość przystąpienia do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego na Mszach Świętych o godzinie 8.00, 9.30, 11.00, 13.00 i 19.00

 • Zapraszamy do kawiarenki parafialnej w godzinach od 10.00 do 14.00 i informujemy, że 8 i 15 grudnia w kawiarence będzie wystawa rękodzieła świątecznego naszych parafianek. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wykonanych prac.
 • W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie, a taca przeznaczona będzie na fundusz remontowy i pokrycie kosztów ogrzewania naszych świątyń.

OGŁOSZENIA AKADEMICKIE

 W czwartek o godzinie 19.30,  w Małym Kościele,  Msza Święta adresowana szczególnie do uczestników rekolekcji w życiu studenckim. Po Eucharystii konferencja o tym w jaki sposób w końcu usłyszeć Pana Boga.