Przeżywamy dzisiaj uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne Apostolstwa Modlitwy i Akcji Katolickiej. Z tej okazji bezpośrednio po Mszy o godzinie 8.00 w Dużym Kościele zostanie odprawione nabożeństwo ku czci Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata oraz przyjęcie nowych członków Apostolstwa Modlitwy. Natomiast Parafialny Oddział Akcji Katolickiej serdecznie zaprasza na uroczystą Eucharystię o godzinie 11.00, a po niej na pyszne ciasto i kawę do kawiarenki parafialnej.
· Dzisiaj po Mszach Świętych możemy wesprzeć ofiarą do puszek Parafialny Zespół Caritas oraz Gaudium Vitae, który na co dzień wspierają osoby potrzebujące z naszej parafii i pragną przygotowywać przedświąteczny posiłek dla osób samotnych i potrzebujących.
· Do końca miesiąca trwają nabożeństwa wypominkowe o godzinie 18.15.
· Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na dziękczynną Msze Świętą za 18 lat istnienia Koła przy naszej parafii, w środę o godzinie 17.00, w Małym Kościele. Mszę Święta poprzedzi modlitwa różańcowa o godzinie 16.20. Po Eucharystii spotkanie wspólne w kawiarence parafialnej.
· W czwartek o godzinie 18.00 w Małym Kościele spotkanie z rodzicami dzieci, które w maju przystąpią do I Komunii Świętej.
· W piątek, o godzinie 15.00, zapraszamy do wspólnego odmówienia Koronki do Miłosierdzia Bożego oraz osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu w Dużym Kościele. Jest to też czas na skorzystanie z sakramentu pojednania.
· W sobotę, 30 listopada o godzinie 10.00 zapraszamy do salek pod Małym Kościołem rodziców z dziećmi do wspólnego wykonywania wieńców adwentowych.
· W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godzinie 11.00 (suma parafialna) zostaną poświęcone opłatki na wigilijny stół, które będą dostępne w zakrystii, kancelarii i księgarence parafialnej. Od przyszłej niedzieli także będzie można zaopatrzyć się w świece Caritas – wigilijnego dzieła pomocy dzieciom.
· Wspólnota Życia Chrześcijańskiego zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie otwarte pt. Wileńskie korzenie Bożeny Ptak. Pani Bożena Ptak jest poetką, gdańszczanką z wileńskimi korzeniami. Spotkanie odbędzie się w przyszłą niedzielę, w kawiarence parafialnej, o godzinie 16.00. Szczegóły na plakacie. Serdecznie zapraszamy.
· Również w przyszłą niedzielę pracownicy i wolontariusze Stowarzyszenia Dom Rodzinny organizują przy naszych świątyniach „akcję pierniczkową” i zbierać będą ofiary na pomoc dzieciom i działalność stowarzyszenia.
Zapraszamy wszystkich na modlitwę uwielbienia, która będzie miała miejsce w Dużym Kościele w niedzielę, 1 grudnia. Zaczynamy Eucharystią o 19.00 a potem około godziny 20.00 modlitwa prowadzona przez uczestników warsztatu muzycznego. Hasło wieczoru modlitwy: „Niech imię Pana będzie błogosławione.”
· Z okazji rozpoczynającego się Adwentu zapraszamy na uroczyste Nieszpory I Niedzieli Adwentu, które będą sprawowane w sobotę, 30 listopada o godzinie 19.30 w Archikatedrze Oliwskiej.
OGŁOSZENIA AKADEMICKIE:
Wszystkich, którzy dołączyli do grupy rekolekcji w życiu codziennym, zapraszamy na Mszę w czwartek, o godzinie 19.30 do małego kościoła. Po Mszy Świętej wprowadzenie w metodę rekolekcji