• Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej gościmy kleryka Gdańskiego Seminarium Duchownego, a zebrana dzisiaj taca przeznaczona będzie na działalność seminarium duchownego.
 • W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, pod hasłem: „Przemilczane cierpienie – Sudan Południowy”. Po Mszach Świętych możemy złożyć ofiarę do puszek na ten cel.
 • Jutro, 11 listopada, święto odzyskania niepodległości. Msze Święte o godzinie 6.30, 7.30, 8.30, 19.00 i dodatkowa w intencji Ojczyzny o godzinie 11.00 Po Mszy Świętej o godzinie 11.00 zapraszamy wszystkich parafian i przyjaciół naszej parafii na uroczysty koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu Stella Maris pod dyrekcją ojca Józefa Wilczyńskiego.
 • Nabożeństwo wypominkowe przez cały listopad o godzinie 18.15, a Msza za zmarłych poleconych w wypominkach odprawiona będzie w czwartek o godzinie 8.30. Można jeszcze składać czytelnie wypełnione kartki wypominkowe z nazwiskami naszych bliskich, przyjaciół, sąsiadów, zmarłych nauczycieli. Kartki wypominkowe możemy wraz z ofiarą wrzucać do skarbony pod chórem lub zostawić w kancelarii parafialnej, bądź zakrystii.
 • We wtorek o godzinie 19.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Kartki
  z prośbami i podziękowaniami, wraz z ofiarą można składać w skarbonie pod obrazem Matki Bożej.
 • W czwartek, o godzinie 16.00 w Małym Kościele zapraszamy na Mszę Świętą Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 • W piątek o godzinie 15.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia, a po niej czas osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z sakramentu pojednania.
 • Za tydzień taca przeznaczona będzie na fundusz remontowy naszych świątyń. Dzięki Państwa ofiarności udało się w minionym miesiącu wykonać najpotrzebniejsze prace dekarskie w naszych świątyniach. Za każdą pomoc w dzieło naszej wspólnoty parafialnej składamy serdeczne podziękowanie.
 • Sąsiednia parafia pod wezwaniem świętego Stanisława, biskupa i męczennika, przy Alei Legionów, poszukuje pana, który podjąłby się funkcji kościelnego. Szczegółowe informacje wywieszone są w gablocie przed Dużym Kościołem.
 • Od 1 listopada w wielu kinach w naszym kraju jest wyświetlany film: Nieplanowane. Bardzo serdecznie zachęcamy do obejrzenia tego przejmującego filmu. Film został objęty patronatem abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.
 • Pragniemy już dziś poinformować, że od 1 stycznia 2020 roku zmieni się porządek niedzielnych Mszy Świętych w Małym Kościele. Mszę Święte będą odprawiane w niedziele i święta o godzinie 8.30, 10.00 (dla dzieci), 11.30 (dla przedszkolaków) i 13.00 (akademicka).

OGŁOSZENIA AKADEMICKIE:

W poniedziałek z okazji święta niepodległości zapraszamy na studencki „różaniec ponad podziałami” w intencji naszej Ojczyzny. Widzimy się o 19.00 w salach DA.

W czwartek studencka msza o miłość. Spotykamy się o 19.30 w Małym Kościele

W Adwencie będą przeprowadzane rekolekcje w życiu codziennym adresowane do wszystkich studentów i członków duszpasterstwa akademickiego. Zapisy ruszają w tym tygodniu. Tytuł rekolekcji: „W drodze do Radości”. Wszystkie informacje na stronie www.dawinnica.pl