• Październik, to czas modlitwy różańcowej. Zapraszam serdecznie na nabożeństwa różańcowe, w Dużym Kościele po Mszy Świętej o godzinie 8.30 oraz o godzinie 18.30, a dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku do Małego Kościoła, o godzinie 17.30.
  • Pragniemy też poinformować, że 7 października, w święto Matki Bożej Różańcowej rozpoczyna się druga edycja akcji modlitewnej: Morze modlitwy – zawierz Maryi swoją miejscowość. Osoby, które pragną włączyć się do tej akcji modlitewnej zobowiązują się, że do 8 grudnia odmawiać będą dziesiątek różańca świętego oraz dodatkową modlitwę, której treść znajdziemy na małych karteczkach wyłożonych na stoliku pod chórem.
  • Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy Świętej o godzinie 13.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godzinie 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa wraz z modlitwą różańcową.
  • W poniedziałek zostanie odprawiona Msza Święta dla Gaudium Vitae o godzinie 16.30 w Małym Kościele. Po Mszy Świętej spotkanie w salce.
  • Zapraszamy w czwartek, o godzinie 16.00, na Eucharystię i spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci w Małym Kościele.
  • W przyszłą niedzielę zbiórka na tacę przeznaczona będzie na cele remontowe naszych świątyń. W minionym miesiącu podjęte zostały prace dekarskie na Dużym Kościele, które będą jeszcze kontynuowane. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne podziękowania, a Msza Święta w intencji naszych dobroczyńców sprawowana jest w każdą środę o godzinie 8.30.
  • Także w przyszłą niedzielę przypada Dzień Papieski przeżywany pod hasłem: Wstańcie, chodźmy! Przed naszymi kościołami będzie odbywała się kwesta do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera dzieci i młodzież z mniej zamożnych rodzin.
  • Zapraszamy do kawiarenki parafialnej pod Małym Kościołem na pyszne ciasta i aromatyczną kawę lub herbatę oraz wystawę zdjęć z naszego tegorocznego festynu parafialnego.
  • Za tydzień, 13 października, w naszym kraju odbędą się wybory parlamentarne, do udziału w których usilnie zachęcamy. Jednocześnie prosimy o uszanowanie przestrzeni sakralnej i nie prowadzenie w żadnej formie agitacji politycznej w naszych świątyniach czy też na placu przed kościołem. Ksiądz Arcybiskup wydał list na temat zbliżających się wyborów, który wywieszony jest w gablocie parafialnej, w przedsionku Dużego Kościoła.
  • OGŁOSZENIA AKADEMICKIE

 

Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje na start nowego roku akademickiego. Na Mszach akademickich indywidualne błogosławieństwo na nowy rok dla studentów i członków duszpasterstwa. Początek o godzinie 13.00 w Małym Kościele lub o 19.00 w Dużym Kościele.

Rekolekcje mają temat „Stworzeni na obraz i podobieństwo” i odbywają się codziennie o 19.30 w Małym Kościele. Nie będą to wykłady, ale dynamiczne warsztaty. Wszystkie informacje na facebooku DA Winnica i na plakatach.