• Papież Franciszek ogłosił październik jako nadzwyczajny miesiąc misyjny w całym Kościele. Dzisiaj, w naszej wspólnocie gościmy wolontariuszy Domów Serca, którzy podzielą się świadectwem posługi pośród najuboższych na misjach i będą zbierali ofiary na  wyjazd na misje.
  • Październik, to czas modlitwy różańcowej. Zapraszam zatem serdecznie na nabożeństwa różańcowe od wtorku, w Dużym Kościele po Mszy Świętej o godzinie 8.30 oraz o godzinie 18.30, a dzieci zapraszamy od wtorku do piątku do Małego Kościoła o godzinie 17.30.
  • Młodzież ze szkół ponadpodstawowych pragnąca przyjąć w tym roku szkolnym sakrament bierzmowania zapraszamy na spotkania przygotowujące do bierzmowania. Ojciec Adam zaprasza w poniedziałki o godzinie 18.00, a ojciec Robert we wtorki o godzinie 18.00. Spotkania odbywają się w Małym Kościele.
  • W I czwartek miesiąca o godzinie 19.00 Msza Święta w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, a po Mszy spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza.
  • W I piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa wraz z modlitwą różańcową o godzinie 9.00 i 18.30. O godzinie 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej od godziny 15.00. Dzieci w I piątek zapraszam wraz z rodzicami do Małego Kościoła na Mszę Święta o godzinie 17.30, okazja do spowiedzi dla dzieci od godziny 17.00
  • W I sobotę miesiąca, po Mszy Świętej o godzinie 8.30 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi wraz z modlitwa różańcową.
  • Po wakacyjnej przerwie wznawia działalność Parafialny Klub Mam, zapraszamy w środę o godzinie 10.00 do salki przy Małym Kościele. Serdecznie zapraszamy wszystkie mamy z małymi dziećmi.
  • Stowarzyszenie Odpowiedzialny Gdańsk zaprasza  na konferencje „ZAGROŻONA RODZINA, ZAGROŻONA POLSKA”. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek o godzinie 19.00, w auli Jana Pawła II, przy Seminarium w Oliwie (ul. bpa Nowickiego, 2).

OGŁOSZENIA AKADEMICKIE

Wszystkich studentów zapraszamy na spotkania duszpasterstwa akademickiego.

We wtorki czeka wspólnota Ignacy, która prowadzi modlitwę medytacyjną.

W środy akademicka wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Efraim spotyka się na uwielbieniu.

Wszystko o 19.30 w Małym Kościele.

W czwartek, również o 19.30 spotykamy się na Mszy akademickiej w naszych intencjach. Po niej czas na zapoznanie przy herbacie i planszówkach.

 

W przyszłą niedzielę zaczynamy rekolekcje na start nowego roku akademickiego. Na Mszach akademickich indywidualne błogosławieństwo na nowy rok dla studentów i członków duszpasterstwa. Widzimy się o 13.00 w Małym Kościele lub o 19.00 w Dużym Kościele.

Rekolekcje mają temat „Stworzeni na obraz i podobieństwo” i odbywają się codziennie o 19.30 w Małym Kościele. Nie będą to wykłady, ale dynamiczne warsztaty. Wszystkie informacje na facebooku DA Winnica i na plakatach.