• W tym tygodniu, w sobotę, przypada uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego, nasz odpust parafialny.

Tego dnia Msze Święte w Dużym Kościele, o godzinie 6.30, 7.30, 8.30 oraz uroczysta Suma Odpustowa o godzinie 19.00, którą poprzedzi o godzinie 18.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

Natomiast, tego dnia o godzinie 17.30 w Małym Kościele, który jest tytularną świątynią naszej parafii – Msza Święta na którą szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież.

Serdecznie zapraszamy Parafian, jak i naszych Przyjaciół i Sympatyków naszej parafii, do modlitwy i udziału w tym ważnym święcie całej naszej wspólnoty. A po sumie odpustowej czeka na nas mała słodka niespodzianka. Chętne osoby prosimy o upieczenie słodkich rogalików lub mufinek.

Przypominamy, że pod zwykłymi warunkami możemy otrzymać tego dnia odpust zupełny, dla siebie samych, bądź ofiarować go za osoby zmarłe.

W tym dniu odbywa się także wielka modlitwa w ramach akcji „Polska pod krzyżem” na lotnisku Kruszyn pod Włocławkiem, zachęcamy do duchowego włączenia się w to dzieło.

  • We wtorek, 10 września na godzinę 18.00 do Małego Kościoła zapraszamy kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami na Eucharystię rozpoczynającą cykl przygotowań do sakramentu bierzmowania.
  • Również we wtorek, o godzinie 19.00, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, karteczki z prośbami, podziękowaniami i ofiarą można wrzucać do skarbony pod obrazem.
  • W środę, o godzinie 8.30 – Msza św. za Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego kościoła i domu zakonnego.
  • W czwartek o godzinie 18.30 zapraszamy rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Świętej. Spotkanie będzie miało miejsce w Małym Kościele.
  • Również w czwartek o godzinie 17.00 w Małym Kościele  Msza Święta Apostolstwa Dobrej Śmierci.
  • Rada Dzielnicy Wrzeszcz Dolny, zaprasza na koncert z cyklu „Muzyka w Parku”, które odbywają się w parku Kuźniczki przy ul. Wajdeloty. W najbliższą środę o godzinie 16.00 koncert kwartetu smyczkowego w międzynarodowym składzie. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.
  • Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na fundusz remontowy oraz wykonane prace remontowe wokół Małego Kościoła.