• Dziękujemy Akcji Katolickiej, wszystkim grupom i osobom z naszej parafii za aktywne przygotowanie i przeprowadzenie Festynu Rodzinnego w minioną sobotę. Był to piękny czas naszej wspólnej radości.
  • Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa od poniedziałku do czwartku o godzinie 18.30, a w oktawie Bożego Ciała połączone będą z procesją eucharystyczną wokół kościoła o godz. 18.15.
  • W poniedziałek o godzinie 17.00 w Małym Kościele Msza Święta dla członków Apostolstwa Modlitwy i Żywego Różańca, a po Mszy spotkanie w salce.
  • W środę w Małym Kościele o godzinie 8.15 Msza Święta na zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy dzieci, rodziców i wychowawców.
  • W środę o godz. 18.00 zapraszamy dziewczynki, które pragną sypać kwiatki podczas procesji na próbę generalną przy Dużym Kościele.

Zapraszamy też chłopców, którzy mogli by pomóc w asyście liturgicznej i niesieniu poduszek i wstążek w procesji.

A wszystkich Parafian bardzo prosimy o przynoszenie do Dużego Kościoła płatków kwiatów do sypani

Mężczyzn bardzo prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy, aby ten trud nie spoczął na pojedynczych i ciągle tych samych osobach. Chętnych mężczyzn prosimy o zgłoszenie się do brata Waldemara w zakrystii i przybycie na plac przed Małym Kościołem w środę, o godzinie 17.00

  • W najbliższy czwartek, 31 maja Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Porządek Mszy św. w tym dniu:

w Dużym Kościele godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00,

w Małym Kościele godz. 8.00, 9.00, 10.30 oraz po procesji około godz. 14.00.

Po Mszy św. o godz. 11.00 z Dużego Kościoła wyruszy uroczysta Procesja do czterech ołtarzy w naszej parafii i przejdzie ulicami: Mickiewicza, Hallera, Kościuszki, Klonowicza i Mickiewicza na plac przy Małym Kościele.

Zapraszamy naszych Parafian do włączenia się w przygotowanie procesji eucharystycznej oraz liczny udział, jako świadectwo naszej wiary. Bardzo prosimy nie parkować samochodów na trasie procesji i w pobliżu ołtarzy. Prosimy wiernych o aktywne włączenie się w niesienie chorągwi, sztandarów, emblematów i przyozdobienie swoich domów na trasie procesji. Ołtarze znajdować się będą w tych samych miejscach, co zwykle.

  • W najbliższy piątek, w oktawie Bożego Ciała, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Ksiądz Arcybiskup udzielił stosownej dyspensy.