• Z radością informujemy naszych parafian, że prawie 60 dzieci przyjęło uroczyście Pierwszą Komunię Świętą. W tygodniu od poniedziałku do piątku o godz. 19.00 tzw. Biały Tydzień, czyli udział dzieci we Mszy św. i przyjęcie Komunii św. Dla wszystkich parafian i wiernych jest to okazja przypomnienia sobie dnia własnej uroczystej Komunii Świętej. Otoczmy te dzieci i ich rodziny naszą modlitwą.
  • Dzisiaj, podczas Mszy Świętej o godzinie 19.00 gościć będziemy Ojca Generała naszego zakonu – o. Arturo Sosa Abascal SJ, który będzie się wspólnie z nami modlił i wygłosi homilie.
  • Nabożeństwo Majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny w Dużym Kościele codziennie o godz. 18.30. Przez cały miesiąc maj na zakończenie wieczornej Mszy św. śpiewamy Apel Jasnogórski.
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać, za ofiary złożone na tacę w dniu dzisiejszym. Środki te pozwolę wesprzeć nasz fundusz remontowy.
  • W czwartek przypada uroczystość świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski oraz patrona naszej świątyni. Główna Msza Święta odpustowa o godzinie 19.00, a po niej (jeśli pogoda dopisze) wspólnie świętowanie w ogrodzie jezuickim przy figurze świętego Andrzeja. Zapraszamy wszystkie grupy i wspólnoty działające przy naszej parafii do wspólnego świętowania. Prosilibyśmy o przygotowanie ciast, sałatek, czy jakichś prostych potraw dla siebie i innych, abyśmy wspólnie mogli się spotkać i świętować jako wspólnota parafialna.
  • W piątek, zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia , a następnie adorację Najświętszego Sakramentu. Również wówczas zapraszamy do spowiedzi dzieci, które przed rokiem przyjęły uroczyście Pierwszą Komunię Świętą.
  • A w przyszłą niedzielę, 19 maja dzieci z naszej parafii podczas Mszy św. o godz. 11.00 świętują Rocznicę Uroczystej Pierwszej Komunii Świętej.
  • W piątek, 17 maja zapraszamy na bardzo ważne spotkanie Akcji Katolickiej w kawiarence pod Małym Kościołem. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.00.
  • W przyszłą niedzielę pod naszymi kościołami odbędzie się zbiórka do puszek na wolontariat misyjny. W tym roku wolontariusze z naszego duszpasterstwa akademickiego udadzą się z pomocą do Tomska, na Syberii. Więcej szczegółów za tydzień i już dzisiaj dziękujemy za Waszą hojność i pomoc umożliwiającą ten wyjazd.