• Dziś pierwsza niedziela miesiąca: o godzinie 8.00 Msza Święta w intencji Apostolstwa Modlitwy i Żywego Różańca, a po Mszy Świętej o godzinie 13.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • Dzisiaj przed naszymi kościołami odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na rzecz  dzieł prowadzonych przez  Caritas Archidiecezji Gdańskiej.
  • Dzisiaj swoje imieniny obchodzi brat Waldemar Jeka SJ, posługujący w zakrystii naszego kościoła, natomiast w środę imieniny obchodzić będzie ojciec Stanisław Kuzak SJ. W intencji solenizantów modlić się będziemy w środę, podczas wieczornej Mszy Świętej o godzinie 19.00 Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
  • Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny w Dużym Kościele o godz. 18.30. Chętnych zapraszamy także na nabożeństwa majowe na placu przed Mały Kościołem w poniedziałki, wtorki i środy o godzinie 21. W maju na zakończenie wieczornej Mszy Świętej o godzinie 19.00 śpiewamy Apel Jasnogórski.
  • W poniedziałek, 6 maja o godzinie 17.00 będzie odprawiona Msza Święta w Małym Kościele dla członków Gaudium Vitae. Po Mszy Świętej spotkanie w salce.
  • W czwartek o godzinie 17.00 w Małym Kościele – Msza Święta apostolstwa Dobrej Śmierci.
  • Również w czwartek, osoby poszukujące miłości oraz pary przygotowujące się do zawarcia sakramentu małżeństwa zapraszamy na Mszę o miłość. Zapraszamy na Mszę o godzinie 19.30 do Małego Kościoła, a po Eucharystii konferencja.
  • W najbliższą sobotę, podczas Eucharystii o godzinie 11.00, w naszej wspólnocie parafialnej przeżywać będziemy uroczystą Pierwszą Komunię Świętą dzieci z naszej parafii. Pamiętajmy o dzieciach i ich rodzinach w naszej modlitwie.
  • Natomiast w przyszłą niedzielę, podczas Mszy Świętej akademickiej o godzinie 19.00 w Dużym Kościele będziemy gościli generała jezuitów – o. Arturo Sosa Abascal SJ, który w tych dniach odwiedza nasz kraj i nasze jezuickie prowincje.
  • Zbliża się uroczystość świętego Andrzeja Boboli (czwartek, 16 maja), patrona naszej świątyni. Zwracamy się z uprzejmą prośbą do parafian i naszych przyjaciół o pomoc w przygotowaniu małego pikniku odpustowego w uroczystość naszego patrona. Jeżeli dopisze pogoda, pragniemy po Mszy Świętej odpustowej o godzinie 19.00, wspólnie świętować w ogrodzie jezuickim przy figurze świętego Andrzeja. Prosilibyśmy o przygotowanie ciast, sałatek, czy jakichś prostych potraw dla siebie i innych, abyśmy wspólnie mogli się spotkać i świętować jako wspólnota parafialna.
  • W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na fundusz remontowy naszych kościołów i plebani. Przed nami konieczność wymiany instalacji elektrycznej na plebanii. Już dzisiaj dziękujemy za okazaną pomoc i życzliwość.

 

OGŁOSZENIA AKADEMICKIE

Wspólnota św. Ignacego zaprasza studentów na medytację we wtorki o 19.30. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym – Efraim, zaprasza na modlitwę uwielbienia w środy, również o 19.30.