• Dziś w Godzinie Miłosierdzia czyli o godz. 15.00 zapraszamy do Dużego Kościoła na zakończenie nowenny i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 • Informujemy, że jutro (w poniedziałek, 29 kwietnia) o godzinie 18.00 młodzież naszej parafii przystąpi do sakramentu bierzmowania. Uroczystości przewodzić będzie ks. biskup Zbigniew Zieliński. W związku z tym wydarzeniem informujemy, że Msza Święta o godzinie 19.00 w zamówionych intencjach, będzie wówczas odprawiona w Małym Kościele.
 • Od środy, 1 maja zapraszamy na Nabożeństwa Majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny w Dużym Kościele o godz. 18.30. Przez cały maj na zakończenie wieczornej Mszy Świętej śpiewać będziemy Apel Jasnogórski.
 • W piątek, 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Porządek Mszy św. w Dużym Kościele godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00.
 • 3 maja obchodzimy rocznicę ustanowienia Konstytucji 3 Maja zapraszamy na Koncert Pieśni Patriotycznych w wykonaniu zespołu „Stella Maris” pod dyrekcją o. Józefa Wilczyńskiego bezpośrednio po Mszy św. o godz. 11.00 w Dużym Kościele. Bardzo serdecznie zapraszamy.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca: w czwartek Godzina Święta o 18.00 połączona z nabożeństwem majowym. W pierwszy piątek miesiąca możliwość spowiedzi podczas Mszy Świętych w Dużym Kościele i podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 w Dużym Kościele. W sobotę, po Mszy Świętej o godzinie 8.30 Nabożeństwa do Niepokalanego Serca Maryi.
 • W przyszłym tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie tylko w poniedziałek i wtorek (29 i 30 kwietnia).
 • Serdeczne podziękowania dla Parafialnego „Caritas” za przygotowanie spotkania wielkanocnego dla osób chorych i samotnych z naszej parafii. Dziękujemy również za całoroczną troskę o chorych i potrzebujących w naszej wspólnocie parafialnej i zapraszamy nowe osoby do włączenia się w działalność naszej parafialnej Caritas.
 • W przyszłą niedzielę przed kościołami odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na rzecz dzieł Caritas Archidiecezji Gdańskiej.
 • Zachęcamy do lektury biuletynu parafialnego Pod Świętym Krzyżem, wyłożonego na stoliku pod chórem. Ofiarę za gazetkę prosimy wrzucać do skarbony pod chórem.
 • Ukazał się także kolejny numer czasopisma biblijnego „Galilea”. Do czasopisma została dołączona książeczka z rozważaniami „Drogi Światła”. Czasopismo możemy nabyć w księgarence parafialnej.
 • W najbliższy czwartek nie będzie Mszy Świętej akademickiej o godzinie 19.30 w Małym Kościele.