• Dzisiaj, w II niedzielę Wielkiego Postu obchodzimy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Z tej racji, dziś zbieramy ofiary do puszek na pomoc polskim misjonarzom poprzez Dzieło Pomocy „Ad Gentes”.
 • Podczas Wielkiego Postu zapraszamy na poranną modlitwę Kościoła – jutrznie, od poniedziałku do piątku o godzinie 5.45 w Małym Kościele.
 • Zapraszamy także na nabożeństwa wielkopostne: w piątki Droga Krzyżowa w Dużym Kościele o godz. 9.00 i 18.15. W Małym Kościele dla dzieci o godz. 17.30, dla młodzieży i studentów o godz. 19:00. W niedziele Wielkiego Postu zapraszamy o godzinie 18.00 na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
 • W poniedziałek, o godzinie 8.30 Msza Święta w intencji naszej Ojczyzny, a po niej modlitwa różańcowa. Również w poniedziałek, o godzinie 17.00 Msza Święta i spotkanie Apostolstwa Modlitwy i Żywego Różańca w Małym Kościele.
 • We wtorek przypada uroczystość świętego Józefa. Msze święte jak w dzień powszedni. Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna. Również we wtorek o godzinie 19.00 Msza Święta i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Karteczki z prośbami i podziękowaniami można wrzucać do skarbony pod obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Ojciec Robert zaprasza młodzież klas 7 i 8 oraz starszych na Mszę Świętą, we wtorek o godzinie 18.00 do Małego Kościoła. Planujemy zawiązać wspólnotę młodzieży, która już przystąpiła, bądź przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Serdecznie zapraszamy.
 • Informujemy, że od środy do piątku będą trwały rekolekcje dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 52
 • W czwartek, o godzinie 8.30 Msza Święta w intencji zmarłych, których imiona i nazwiska wypisaliśmy na kartkach wypominkowych. Kartki wraz z ofiarą można wrzucać do skarbony pod chórem. W czwartek, o godzinie 18.00 odbędzie się otwarte spotkanie Akcji Katolickiej. Na to spotkanie szczególnie zapraszamy kandydatów na radnych naszej dzielnicy – Wrzeszcz Dolny oraz wszystkich, którym na sercu leży dobro naszej „małej ojczyzny”. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę – 24 marca odbędą się wybory do Rad Dzielnic w naszym mieście.
 • W tym tygodniu serdecznie zapraszamy na Mszę z modlitwą o pojednanie. Spotykamy się w czwartek o 19.30 w Małym Kościele.
 • 22 marca, w piątek – mija 79 rocznica śmierci wielu działaczy Polonii Gdańskiej. W kościele świętego Stanisława odprawiona zostanie Msza Święta o godzinie 18.00 w intencji pomordowanych. Po Mszy Świętej zostanie odprawiona Droga Krzyżowa, a następnie wierni udadzą się na pl. błogosławionego księdza Bronisława Komorowskiego, by tam przed pomniki wspólnie się pomodlić.
 • W przeszłą niedzielę rozpoczynają się rekolekcje akademickie. Temat: Chodźcie a zobaczycie. O doświadczeniu Pana Boga. Będzie je prowadzić o. Jakub Kołacz, jezuita prowincjał z Krakowa. Rekolekcje rozpoczną się na mszach studenckich w niedzielę. A potem widzimy się od poniedziałku do środy o 19.30 w Małym Kościele. W planach konferencja, prace w grupach, nabożeństwo miłosierdzia oraz na koniec w środę Msza Święta i modlitwa wstawiennicza.
 • W poniedziałek 25 marca, o godzinie 17.30, w Małym Kościele, odprawiona będzie Msza Św. Dziękczynna w intencji dzieci. Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców z Różańca Rodziców, odmawiających codziennie Dziesiątkę Różańca w intencji dzieci oraz wszystkich, którzy chcieliby taką modlitwą otoczyć swoje dzieci, chrześniaków, wychowanków. Będziemy dziękować Bogu za dar ich życia. Więcej informacji o Różańcu Rodziców na stronie www.rozaniecrodzicow.pl
 • I również w poniedziałek, 25 marca, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego podczas Mszy Świętych o godzinie 8.30 i 19.00 w Dużym Kościele będzie możliwość przystąpienia do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

 

 • Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbony pod chórem.