• Dzisiaj o godzinie 18.00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
  • Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: w piątki Droga Krzyżowa w Dużym Kościele o godz. 9.00 i 18.15. W Małym Kościele dla dzieci o godz. 17.30. W tym tygodniu nie będzie drogi krzyżowej dla studentów w Małym Kościele, gdyż Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na nocną drogę krzyżową z Gdyni do Wrzeszcza. Początek w piątek, 15 marca Mszą świętą wieczorną w Gdyni, a zakończenie modlitwą i posiłkiem w sobotę, w Małym Kościele. Wszystkich chętnych zapraszamy na stronę internetową duszpasterstwa dawinnica.pl. Tam znajdziecie formularz zapisowy i wszystkie potrzebne informacje.
  • W tym roku parafialne rekolekcje wielkopostne połączone będą z nawiedzeniem figury świętego Michała Archanioła z groty objawień w Gargano. Rekolekcje rozpoczynają się w czwartek, o godzinie 18.30 – nabożeństwem oczekiwania, a o godzinie 19.00 Msza Święta na rozpoczęcie nawiedzenia figury świętego Michała Archanioła. Plan rekolekcji umieszczony jest na plakatach wywieszonych na tablicy ogłoszeń. Zapraszamy do głębokiego, duchowego przeżywania tego czasu łaski. Rekolekcje zakończymy Msza Świętą w sobotę, o godzinie 19.00.
  • W sobotę w naszej świątyni przypada Archidiecezjalna Adoracja Najświętszego Sakramentu, Rozpocznie się ona po Mszy św. rekolekcyjnej o godz. 8.30 i zakończy przed wieczorną Mszą św. Prosimy wszystkich, a zwłaszcza grupy parafialne o czynne włączenie się w modlitwę.
  • Również w sobotę, 16 marca, podczas Mszy Świętej o godzinie 19.00 będziemy również modlić się o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla o. Józefa Wilczyńskiego z racji jego urodzin i zbliżających się imienin. W trakcie Eucharystii, zespół Stella Maris, zaprezentuje Msze Gaude Mater Lachmana. Pamiętajmy o jubilacie i solenizancie w naszych modlitwach.
  • Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na Msze Świętą w czwartek o godzinie 16.00 do Małego Kościoła.
  • Na stolikach pod chórem wyłożone są kartki z infografiką Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Zachęcamy do zapoznania się z tymi informacjami i zabraniem kartek do domu.
  • W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na modlitwę poranną Kościoła (jutrznia) od poniedziałku do piątku o godzinie 5.45 w Małym Kościele.
  • Ponownie zapraszamy do udziału w parafialnej pielgrzymce do Włoch – śladami wielkich ludzi Kościoła. Pragniemy nawiedzić liczne i wspaniałe sanktuaria oraz miejsca kultu związane z działalnością wielkich świętych. Dlatego też podróż do Rzymu i z powrotem odbędzie się drogą lotniczą, a na miejscu przejazdy autokarem, aby jak najgłębiej i spokojnie przeżyć czas pielgrzymki. Wyjazd planowany jest w dniach: 9 – 18 czerwca br.  Zapisy w kancelarii parafialnej oraz u pana Andrzeja. Informacje znajdziemy też na ulotkach rozłożonych na stoliku pod chórem oraz na plakacie umieszonym w gablocie w przedsionku Dużego Kościoła.
  • Dzisiejsza taca przeznaczona jest na parafialny fundusz remontowy. Przymierzamy się do generalnego remontu instalacji elektrycznej na plebanii oraz remontu pomieszczeń pod Małym Kościołem. Natomiast II Niedziela Wielkiego Postu będzie obchodzona jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Z tej racji, w przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na pomoc polskim misjonarzom poprzez Dzieło Pomocy „Ad Gentes” przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

OGŁOSZENIA AKADEMICKIE

W czwartek zapraszamy na Mszę o miłość. Zapraszamy studentów i pary przygotowujące się do małżeństwa. Po Mszy konferencja „Mój miły jest mój, a ja jestem jego” -Grzegorza i Katarzyny Jażdżewscy.

 

We wtorek studenci spotykają się na medytacji u wspólnoty św. Ignacego. W środę odbywa się uwielbienie prowadzone przez wspólnotę Efraim. Spotykamy się w małym kościele o 19.30