• Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, o godzinie 8.00 Msza Święta w intencji członków Apostolstwa Modlitwy i Żywego Różańca, a po Mszy Świętej o godzinie 13.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, do godziny 18.00
 • W najbliższą środę POPIELEC, początek Wielkiego Postu. Porządek Mszy Świętych: w Dużym Kościele godz. 6:30, 7.30, 8.30, 17 i 19. W Małym Kościele o godz. 16 dla dzieci, o godz. 18 dla młodzieży i o godz. 19.30 dla studentów. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i jeden posiłek do sytości. Post ścisły obowiązuje od 18 do 60 roku życia. Powstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich od 14 roku życia. Osoby chore post nie obowiązuje.
 • W czwartek, przypada pierwszy czwartek miesiąca. O godzinie 18.00 – Godzina Święta, a podczas Mszy o godzinie 19.00 modlić się będziemy w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych.
 • Rozpoczynają się nabożeństwa wielkopostne: w piątki Droga Krzyżowa w Dużym Kościele o godz. 9.00 i 18.15. W Małym Kościele dla dzieci o godz. 17.30, dla młodzieży i studentów o godz. 19:00. Duszpasterstwo akademickie zaprasza wszystkich chętnych na nocną drogę krzyżową z Gdyni do Wrzeszcza. Startujemy w piątek 15 marca Mszą świętą wieczorną, a zakończymy śniadaniem w Małym Kościele. Wszystkich chętnych zapraszamy na stronę internetową duszpasterstwa www.dawinnica.pl. Tam znajdziecie formularz zapisowy i wszystkie potrzebne informacje.
 • W niedziele Wielkiego Postu zapraszamy o godzinie 18.00 na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniami pasyjnymi.
 • Na stolikach pod chórem, w obu kościołach są wyłożone skarbonki Caritas, do których będziemy zbierali Jałmużnę Wielkopostną 2019. Owoc naszej jałmużny – osobistej lub rodzinnej – zostanie przeznaczony na dzieła miłosierdzia w naszej parafii. Wypełnione wielkopostną jałmużną skarbonki zostaną zebrane przy okazji święcenia pokarmów w Wielka Sobotę do koszy w Dużym Kościele przy grobie Pańskim.
 • Koronka do Miłosierdzia Bożego i Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek o godz. 15:00 oraz okazja do spowiedzi świętej.
 • W tym roku parafialne rekolekcje wielkopostne połączone będą z nawiedzeniem figury świętego Michała Archanioła z groty w Gargano. Rekolekcje odbywać się będą w dniach 14-16 marca (czwartek-sobota). Szczegółowy plan rekolekcji podamy w przyszłą niedzielę. Już dzisiaj zapraszamy do głębokiego, duchowego przeżywania tego czasu łaski.
 • Wspólnota Życia Chrześcijańskiego zaprasza do udziału w ignacjańskich rekolekcjach w ciągu życia. Rekolekcje potrwają od 10 marca do 7 kwietnia 2019. Szczegóły dotyczące rekolekcji, jak i informacje o zapisach opublikowane są stronie internetowej www.icfd.pl oraz na plakatach.
 • Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w Wyprawie Rodzinnej na Kaszubach. Szczególne podziękowania dla organizatorów, czyli Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Podziękowania również dla rodziców i dzieci, którzy wczoraj brali udział w balu karnawałowym. Serdeczne podziękowania dla przedstawicieli wspólnoty Efraim Rodziny za zorganizowanie tego balu.
 • Wspólnota Dzieci Bożych, działająca w sąsiedniej parafii św. Stanisława biskupa i męczennika, organizuje wyjazd wakacyjny na Mazurach. W programie m.in. zwiedzanie Wilna i Trok, pobyt w parku linowym w Mrągowie, warsztaty garncarskie, czy pobyt w parku wodnym w Mikołajkach. Wyjazd w terminie 8-14 lipca, a karty zgłoszeniowe można odebrać w kancelarii parafialnej. Koszt wyjazdu 850 złotych.
 • Zapraszamy do udziału w parafialnej pielgrzymce do Włoch – śladami wielkich ludzi Kościoła. Pragniemy nawiedzić liczne i wspaniałe sanktuaria oraz miejsca kultu związane z działalnością wielkich świętych. Dlatego też podróż do Rzymu i z powrotem odbędzie się drogą lotniczą, a na miejscu przejazdy autokarem, aby jak najgłębiej i spokojnie przeżyć czas pielgrzymki. Wyjazd planowany jest w dniach: 9 – 18 czerwca br.  Zapisy w kancelarii parafialnej oraz u pana Andrzeja. Informacje znajdziemy też na ulotkach rozłożonych na stoliku pod chórem oraz na plakacie umieszonym w gablocie w przedsionku Dużego Kościoła.