Ogłoszenia parafialne 27.01.2019

  • W naszej wspólnocie parafialnej gościmy dzisiaj siostrę Beatrycze, ze zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Bosych z Elbląga i ofiarą złożoną do puszki możemy wesprzeć działalność sióstr, które swoją modlitwą wspierają także i naszą wspólnotę parafialną.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Zapraszamy na Godzinę Święta o godzinie 18.00, a o godzinie 19.00 Msza Święta w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
  • W piątek o godzinie 8.30 Msza Święta za zmarłych członków Apostolstwa Modlitwy i Żywego Różańca, a po Mszy o godzinie 8.30  oraz o godzinie 18.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę do Małego Kościoła o godzinie 17.30. Okazja do spowiedzi po koronce do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15.00 w Dużym Kościele i o godzinie 17.00 w Małym Kościele.
  • W sobotę, 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Jest to jednocześnie dzień życia konsekrowanego. Podczas każdej Mszy Świętych poświęcenie gromnic. Również podczas Mszy będziemy dziękować Bogu za dar powołania do życia zakonnego. Zbierana tego dnia taca przeznaczona będzie na rzecz klasztorów klauzurowych w Archidiecezji Gdańskiej.
  • Powoli dobiega końca czas wizyt kolędowych.  Dzisiaj, w niedzielę 27 stycznia odwiedzimy mieszkańców ulicy Mickiewicza strona nieparzysta

           w poniedziałek 28 stycznia – ulica Dzielna i Reja.

          W dniach 29, 30 i 31 stycznia planujemy tzw. kolędę na życzenie. Osoby, które chciałyby spotkać się z kapłanem i              wspólnie modlić się o błogosławieństwo Boże, a nie mogły tego uczynić w wyznaczonym terminie, prosimy, aby zgłosiły swoje                adresy i wybrały jeden z powyższych dni kolędy na życzenie, i przekazały tę wiadomość do kancelarii parafialnej.

Kolędę rozpoczynamy w niedzielę o godzinie 16, a od poniedziałku o godzinie 17.00.

  • Zapraszamy na pielgrzymkę do Włoch – śladami wielkich ludzi Kościoła, która planowana jest w dniach 9-16 czerwca bieżącego roku. Zapisy w kancelarii parafialnej lub telefonicznie u współorganizatora pielgrzymki pod numerem telefonu 600 977 155 lub kontakt mailowy:[email protected] Szczegóły pielgrzymki na plakacie wywieszonym w gablocie w przedsionku dużego kościoła.

 

OGŁOSZENIA AKADEMICKIE

W ramach Mszy akademickich zapraszamy na Mszę o pojednanie. Spotkamy się w czwartek o 19.30 w Małym Kościele. Będziemy modlić się o pojednanie w naszym narodzie, ale i w naszych rodzinach, i nas samych.