• Dziś niedziela – Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Niech Bóg pełen miłości wspiera swoją łaską wszystkie rodziny naszej parafii, aby panowały pośród nas wzajemna miłość i zgoda oraz wzrost wiary i pobożności, aby nasze rodziny wzrastały w łasce u Boga i ludzi.
 • Jutro na zakończenie roku kalendarzowego o godzinie 18.00 nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne, a po nim Msza Święta z uroczystym Te Deum, podczas której ojciec Proboszcz przedstawi sprawozdanie duszpasterskie kończącego się roku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i dziękczynienia Bogu za miniony rok.
 • Zapraszamy także o północy na Mszę Świętą do Małego Kościoła na rozpoczęcie nowego roku kalendarzowego.
 • We wtorek, 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, porządek Mszy Świętych – jak w każdą niedzielę (nie będzie jednak porannej Mszy Świętej w Dużym Kościele o godzinie 6.30).
 • W tym tygodniu wypada I Piątek miesiąca. Msza Święta dla dzieci i młodzieży o godzinie 17.30 w Małym Kościele, a spowiedź święta z racji kolędy tylko podczas Mszy Świętych. O godzinie 15.00 zapraszamy na wspólne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia, a po Koronce adoracja Najświętszego Sakramentu. Nie będzie jednak w tym czasie okazji do spowiedzi.
 • W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Podczas Mszy Świętych poświęcenie kadzidła i kredy, ofiary tego dnia wesprą działalność polskich misjonarzy. Tego też dnia o. Józef Wilczyński wraz z zespołem Stella Maris zaprasza na koncert kolęd, który odbędzie się po Mszy Świętej o godzinie 11.00 w Dużym Kościele.
 • W tym tygodniu kontynuujemy wizyty duszpasterskie w domostwach naszych parafian.
 • – niedzielę, 30 grudnia – ulica Kubacza, Mierosławskiego, Saperów i Lilii Wenedy,
 • – środa, 2 stycznia – ulica Dubois
 • – czwartek, 3 stycznia – ulica Zbyszka z Bogdańca i Strakowskiego
 • – piątek, 4 stycznia – ulice Deotymy, Zygmunta Augusta, Lwowska, Górnicza, Kopalniana, Pstrowskiego i Dźwigowa
 • – sobota, 5 stycznia –
 • Grudziądzka, Winogronowa, Konwalii, Kolonia Uroda, Zaścianek, Małoogrodowa, Żniwna, Daliowa
 • – w niedzielę, 6 stycznia – kolędy nie będzie
 • W następnym tygodniu od 7 do 12 stycznia 2019 r. odwiedzimy mieszkańców ulic: Wrzeszczańskiej, Grzegorza z Sanoka, Bohomolca, Baczyńskiego i Kościuszki.  Kolędę rozpoczynamy o godzinie 17.00, a w sobotę i niedzielę o godzinie 16.00
 • Zapraszamy do udziału w parafialnej pielgrzymce śladami wielkich świętych Kościoła, która odbędzie się w czerwcu 2019 roku i nawiedzimy wówczas wspaniałe miejsca święte we Włoszech. Zapisy na pielgrzymkę w kancelarii parafialnej oraz u pana Andrzeja – szczegółowe informacje znajdują się na plakacie wywieszonym w gablocie, w przedsionku kościoła.
 • Zapraszamy również na koncert „Betlejem w Polsce”, który odbędzie 10 stycznia 2019 roku w Gdyni w hali Arena. Wystąpią między innymi: Kamil Bednarek, Antonina Krzysztoń, Grażyna Łobaszewska. Szczegóły koncertu znajdziemy na plakatach, a bilety można nabyć za pośrednictwem strony internetowej www.betlejemwpolsce.pl Dochód z koncertu przeznaczony jest na wspieranie akcji charytatywnych. Dodatkowo możemy wesprzeć tę akcję nabywając też cegiełki „Ambasadora Miłosierdzia”, które są do nabycia w naszej księgarence parafialnej. Cegiełka „Ambasador Miłosierdzia” nie jest biletem uprawniającym do uczestnictwa w koncercie.