• Jutro, 24 grudnia – wigilia świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy na ostatnią Mszę Świętą roratnią o godzinie 6.15, następne Msze Święte jutro o godzinie 7.30 i 8.30, nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 19:00. Na Pasterkę zapraszamy dzieci z rodzicami do Małego Kościoła o godz. 22.00. Natomiast wszystkich naszych Parafian i przyjaciół naszej parafii zapraszamy o północy do Dużego Kościoła; a młodzież, studentów i absolwentów na Pasterkę, o północy do  Małego Kościoła.

W pierwszy dzień Świąt nie będzie Mszy Świętej o godzinie 6.30. Taca z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia i Dom Samotnej Matki w Matemblewie.

W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, 26 grudnia, przypada wspomnienie Świętego Szczepana. Msze Święte jak w każda niedzielę, a taca przeznaczona będzie na uczelnie katolickie.

  • Jutro, 24 grudnia imieniny obchodzi o. Adam Matras. Pamiętajmy o solenizancie w naszych modlitwach, a Msza Święta w intencji ojca Adama sprawowana będzie podczas Pasterki dziecięcej o godzinie 22.00
  • Dzisiaj przed kościołami zbiórka do puszek na ratowanie kościoła Świętego Mikołaja w Gdańsku, w którym posługują ojcowie dominikanie, a któremu grozi katastrofa budowlana. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  • Przypominamy, że poświęcone opłatki na wigilijny stół można nabyć w zakrystii, kancelarii parafialnej lub w księgarence. W księgarence także do nabycia świece Caritas, które mogą trafić na nasz wigilijny stół.
  • W piątek, 28 grudnia o godzinie 17.00 w Małym Kościele, Msza Święta i spotkanie opłatkowe Apostolstwa Modlitwy i Żywego Różańca. Serdecznie zapraszamy.
  • Natomiast w sobotę, 29 grudnia o godzinie 15.00 w Małym Kościele spotkanie Małych Rycerzy.
  • W okresie Bożego Narodzenia pragniemy odwiedzić domostwa naszych Parafian. Pragnęlibyśmy, aby był to czas spotkania i wspólnej modlitwy zanoszonej do Boga. Kolędę rozpoczniemy w czwartek, 27 grudnia. Wizytę duszpasterską od poniedziałku do piątku rozpoczynać będziemy od godz. 17:00, natomiast w soboty i niedziele od godz. 16:00. Prosimy przygotować uroczyście stół, nakryty najlepiej białym obrusem, krzyż, świece i wodę święconą z kropidłem oraz Pismo Święte. Wodę święconą można otrzymać w zakrystii Dużego Kościoła.

– w czwartek, 27 grudnia, odwiedzimy mieszkańców ulicy Leczkowa 3-9

– w piątek, 28 grudnia, mieszkańców ulicy Leczkowa (pozostałe numery) oraz ulica Poprzeczna

– w sobotę, 29 grudnia – ulica Wyspiańskiego oraz Próżna

– niedzielę, 30 grudnia – ulica Kubacza, Mierosławskiego, Saperów i Lilii Wenedy.

W następnej kolejności, już nowym 2019 roku, kolędę rozpoczniemy 2 stycznia i w pierwszym tygodniu nowego roku odwiedzimy mieszkańców ulic Dubois, Zbyszka z Bogdańca, Strakowskiego, Zygmunta Augusta, Deotymy, Lwowska, Kopalniana, Górnicza, Pstrowskiego oraz Grudziądzkiej i Kolonijek. Szczegółowy plan kolędy dostępny jest na stronie internetowej naszej parafii: www.gdansk.jezuici.pl, a na naszych drzwiach i klatkach schodowych pojawiać się będą zawiadomienia roznoszone przez starszych ministrantów.