Ogłoszenia parafialne 16.12.2018

  • · Dzisiaj rozpoczynamy parafialne rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ojciec Rafał Sztejka SJ, duszpasterz akademicki i przełożony naszej jezuickiej wspólnoty przy Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Tytuł rekolekcji: „Bilet do świętości”. Nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas wszystkich Mszy Świętych niedzielnych w Dużym Kościele. Natomiast od poniedziałku do środy na Mszy Świętej o godzinie 6.15 (roraty), 8.30 oraz 19.00. Bardzo serdecznie zapraszamy, do skorzystania z tej formy duchowego przygotowania na zbliżające się święta Bożego Narodzenia.
  • · Dzisiaj przed naszymi świątyniami odbywa się kwesta do puszek na działalność naszego parafialnego Caritas oraz Gaudium Vitae, w celu wspomożenia osób potrzebujących z naszej wspólnoty parafialnej.
  • · W imieniu rodziców, nauczycieli i dzieci, które w ubiegłą niedzielę zbierały ofiary dla chorej Paulinki serdecznie dziękujemy za okazaną życzliwość i serce. Udało się zebrać kwotę 7700 złotych.
  • · Zachęcamy do lektury nowego numeru biuletynu „Przy Świętym Krzyżu.” Biuletyn wyłożony jest na stoliku pod chórem, tam także możemy wrzucić do skarbony symboliczną złotówkę na pokrycie kosztów druku. Już dziś zachęcamy osoby pragnące włączyć się w tworzenie biuletynu o kontakt z ojcem Stanisławem Kuzakiem, aby kolejny numer powstał jak najszybciej.
  • · Zapraszamy na Msze Święte roratnie w Dużym Kościele w dni powszednie o godz. 6.15. Natomiast dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku do Małego Kościoła o godz. 17.30. Bardzo prosimy, aby na roraty przynosić lampiony.
  • · W poniedziałek o godzinie 8.30 Msza Święta w intencji naszej Ojczyzny, a po niej modlitwa różańcowa.
  • · Natomiast w czwartek o godzinie 8.30 Msza Święta wypominkowych w intencji zmarłych, których imiona i nazwiska zapisaliśmy na kartkach znajdujących się pod chórem.
  • · W piątek o godzinie 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego, adoracja i możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej. Podczas adoracji możemy skorzystać z rozważań ewangelicznych przygotowanych przez Wspólnotę Życia Chrześcijańskiego.
  • · Przypominamy, że poświęcone opłatki na wigilijny stół można nabyć w zakrystii, kancelarii parafialnej lub w księgarence. Tam także do nabycia świece Caritas, które mogą trafić na nasz wigilijny stół.
  • · W przyszłą niedzielę zgodnie z prośbą księdza Arcybiskupa odbędzie się zbiórka do puszek na ratowanie świątyni świętego Mikołaja w Gdańsku, przy której posługują ojcowie dominikanie.