Ogłoszenia parafialne 9.12.2018

 • · Dzisiaj podczas Mszy Świętych o godzinie 8.00, 9.30, 11.00 i 13.00 w Dużym Kościele możliwość przystąpienia do duchowej adopcji dziecka poczętego.
 • · Dziś przed naszymi kościołami zbiórka do puszek na leczenie chorej Paulinki, uczennicy Szkoły Podstawowej nr 52. Zapraszamy także do kawiarenki parafialnej, a tam skosztować możemy domowych wypieków. Dochód z ich sprzedaży także zasili fundusz pomocy dla chorej Paulinki.
 • · Akademickie Rekolekcje Adwentowe zaczynamy dzisiaj na Mszach akademickich – o godz. 13.00 w Małym Kościele, i o godz. 19.00 w Dużym Kościele. Potem codziennie do środy o 19.30 w Małym Kościele, Eucharystia a po niej konferencja. Nauki rekolekcyjne głosi o. Grzegorz Lojtek, jezuita. Tytuł rekolekcji: „(Nie)obojętne rekolekcje, czyli o wolności po jezuicku”. Serdecznie zapraszamy nie tylko studentów.
 • · Trwa Adwent, zapraszamy na Msze Św. roratnie w Dużym Kościele w dni powszednie o godz. 6.15, na środowe poranne roraty zapraszamy szczególnie studentów. Natomiast dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku do Małego Kościoła o godz. 17.30. Prosimy, aby na roraty przynieść lampiony.
 • · Wspólnota Neokatechumenalna zaprasza na poranną modlitwę Kościoła (laudesy) od poniedziałku do piątku o godzinie 5.45 w Małym Kościele.
 • · Akcja Katolicka zaprasza dzisiaj do kawiarenki parafialne na wystawę ozdób świątecznych przygotowanych przez nasze parafianki.
 • · W czwartek o godzinie 16.00 zapraszamy do Małego Kościoła na Mszę Świętą i modlitwę różańcową Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 • · Również w czwartek o godzinie 18.00 w kawiarence parafialnej pod Małym Kościele spotkanie Akcji Katolickiej na które zapraszamy nie tylko członków Akcji, ale również osoby, które chciałyby się aktywnie włączyć w życie naszej parafii.
 • · W piątek o godzinie 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego, adoracja i możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej. Podczas adoracji możemy skorzystać z rozważań ewangelicznych przygotowanych przez Wspólnotę Życia Chrześcijańskiego.
 • · W sobotę, 15 grudnia o godzinie 11.00 Msza Święta w Małym Kościele a po niej spotkanie wigilijne dla osób samotnych i potrzebujących z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy. A w przyszłą niedzielę pod naszymi świątyniami odbędzie się kwesta do puszek na działalność naszego parafialnego Caritas i wspomożenie osób potrzebujących z naszej wspólnoty parafialnej.
 • · Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na tace, które przeznaczone będą na pokrycie kosztów ogrzewania naszych kościołów. W imieniu Stowarzyszenia Nasze dzieci, które w ubiegłą niedzielę zorganizowało „akcję pierniczkową”, dziękujemy za Waszą ofiarność. Udało się zebrać kwotę 1832 złotych.
 • · Przypominamy, że poświęcone opłatki na wigilijny stół można nabyć w zakrystii, kancelarii parafialnej lub w księgarence. Tam także do nabycia świece Caritas, które mogą trafić na nasz wigilijny stół.
 • · W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nasze adwentowe rekolekcje parafialne, które poprowadzi od przyszłej niedzieli do środy ojciec Rafał Sztejka, duszpasterz akademicki i przełożony naszej jezuickiej wspólnoty przy Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Tytuł rekolekcji: „Bilet do świętości”. Nauki rekolekcyjne w przeszłą niedzielę będą głoszone podczas wszystkich Mszy Świętych w Dużym Kościele. Bardzo serdecznie zapraszamy, do skorzystania z tej formy duchowego przygotowania na zbliżające się święta Bożego Narodzenia.