• Dziś rozpoczynamy liturgiczny okres Adwentu, czyli oczekiwania na przyjście Pana. Msze Święte roratnie w Dużym Kościele w dni powszednie o godz. 6.15. Natomiast  dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku do Małego Kościoła o godz. 17.30.  Zachęcamy, aby na roraty przynieść lampiony.
 • Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godzinie 11.00 (suma parafialna) zostaną poświęcone opłatki na wigilijny stół, które będą dostępne w zakrystii, kancelarii i księgarence parafialnej. W księgarence również możliwość nabycia świec Caritas na nasz wigilijny stół.
 • Dzisiaj również pierwsza niedziela miesiąca, zatem wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy o godzinie 13.00, a o godzinie 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusa połączone z wyjaśnieniem intencji Apostolstwa Modlitwy.
 • Dzisiaj pracownicy  i wolontariusze Stowarzyszenia Nasze Dzieci organizują przy naszych świątyniach „akcję pierniczkową” i zbierać będą ofiary na pomoc dzieciom i działalność stowarzyszenia.
 • W poniedziałek, 3 grudnia o godzinie 16.30 zostanie odprawiona Msza Święta dla członków Gaudium Vitae w Małym Kościele.  Po Mszy Świętej spotkanie w salce.
 • W czwartek, o godzinie 18.00 – Godzina Święta, a o godzinie 19.00 podczas Mszy Świętej modlić się będziemy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
 • W pierwszy piątek miesiąca, przed południem odwiedzimy chorych z Komunią Świętą, a okazja do spowiedzi podczas popołudniowej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, po Mszy Świętej o godzinie 8.30 oraz o godzinie 18.30. Dzieci zapraszamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi od godziny 17.00 w Małym Kościele i udziału w roratach o godzinie 17.30

 • W sobotę, 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, porządek Mszy Świętych jak w dzień powszedni. Zapraszamy szczególnie o godzinie 12.00 na Godzinę Łaski, a po niej na Eucharystię. Zapraszamy również o godzinie 18.00 do Dużego Kościoła, na Akatyst ku czci Bogurodzicy.

Pamiętajmy także  w naszych modlitwach o Siostrach Służebniczkach, które tego dnia przeżywają swoje święto patronalne.

 • W następną niedzielę, 9 grudnia możliwość przystąpienia do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego na Mszach Świętych o godzinie 8.00, 9.30, 11.00 i 13.00 w Dużym Kościele – zachęcamy do włączenia się w to modlitewne dzieło.
 • Wspólnota Efraim Rodziny zaprasza serdecznie wszystkich małżonków i narzeczonych na spotkanie modlitewno-formacyjne, w sobotę 8 grudnia o godzinie 10.30.
 • Akcja Katolicka bardzo serdecznie zaprasza w następną niedzielę, 9 grudnia do kawiarenki parafialnej  na wystawę ozdób świątecznych wykonanych przez nasze parafianki.
 • W przyszłą niedzielę uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 52 wraz z rodzicami i wychowawcą będą prowadzić zbiórkę do puszek oraz rozprowadzać domowe ciasto w kawiarence parafialnej. Dochód zostanie przeznaczony na leczenie Paulinki – uczennicy szkoły, która zmaga się z poważną chorobą. Natomiast taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na ogrzewania naszych kościołów. Przy okazji informujemy, że oddana została nawa strona internetowa naszej parafii. Zachęcamy do oglądania nowej strony i polubienia naszego profilu parafialnego na portalu społecznościowym – Facebook.

OGŁOSZENIA AKADEMICKIE

 • Roraty studenckie w środy o godzinie 6.15 w Dużym Kościele, po nich akademickie śniadanie.
 • W przyszłą niedzielę, 9 grudnia, rozpoczynamy akademickie rekolekcje adwentowe. Rekolekcje poprowadzi o. Grzegorz Lojtek SJ. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w niedzielę podczas mszy o godzinie 13.00 w Małym Kościele oraz o 19.00 w Dużym Kościele, a później od poniedziałku do środy o godzinie 19.30 w Małym Kościele – najpierw Msza a po niej konferencja.