www.facebook.com/jezuici.gdansk

Pomysł i pragnienie powstania Koła Przyjaciół Radia Maryja dojrzewało wśród wielu parafian od kilku lat. Towarzyszyła tym dążeniom modlitwa. W listopadzie 2001 roku nadszedł wymodlony czas i pragnienie wielu serc, dzięki Łasce Bożej spełniło się. Duch Święty wlał odwagę w serca i delegacja 6-cio osobowa spotkała się z o. proboszczem, któremu przedstawiła wolę założenia Koła i plan działania. Ojciec Kazimierz zaakceptował nasz wstępny program i wzbogacił go dodatkowymi wskazaniami.

Głównym celem KPRM jest wspieranie modlitwą, ofiarami duchowymi i materialnymi Katolickiej Rozgłośni Radia Maryja w Toruniu i wielu dzieł powstałych z inicjatywy Radia, jak Telewizję TRWAM, Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej. Ważną troską członków Koła jest osobista formacja religijno-patriotyczna. W tym celu spotykamy się na Mszy świętej w każdą czwartą środę miesiąca o godz. 17, którą poprzedza modlitwa różańcowa o godz. 16.20 w Małym Kościele w intencjach: Ojca świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i Rodziny Radia Maryja naszej parafii.

Również raz w miesiącu zbieramy się na spotkaniu modlitewno-formacyjnym, w każdą drugą środę o godz. 17 w sali pod Małym Kościołem, podczas którego odmawiamy Różaniec, śpiewamy pieśni religijne i patriotyczne, dzielimy się przeżyciami i doświadczeniami oraz ustalamy program na najbliższy okres.

Wypożyczamy wartościowe i ciekawe kasety, książki i albumy.

Zapraszamy na stronę Radia Maryja: www.radiomaryja.pl

Dyżury (pomieszczenie przy wejściu do Dużego Kościoła)

  • niedziela 9.00 – 13.00
  • wtorek 17.00 – 19.00

 

Podczas dyżurów zbieramy ofiary na Radio Maryja oraz dzieła z niego wyrosłe, w tym także na budowę Świątyni – wotum wdzięczności za bł. Jana Pawła II.

Organizujemy pielgrzymki głównie na Jasną Górę, do Torunia oraz innych miejsc kultu.

Współpracujemy z Akcją Katolicką. Włączamy się w program festynu parafialnego i prowadzenie kawiarenki parafialnej.