www.facebook.com/jezuici.gdansk

Sakrament małżeństwa, i co dalej?

Jeżeli jesteś w sakramentalnym związku małżeńskim i szukasz pogłębienia relacji z Bogiem i swoim małżonkiem, to propozycja dla Ciebie! We wspólnocie małżeństw masz szansę nie tylko pogłębić swoją wiarę i miłość, ale także zyskać oddanych przyjaciół wśród innych małżonków chrześcijańskich z parafii, diecezji, z całej Polski (i nie tylko…).
Domowy Kościół jest gałęzią rodzinną Ruchu Światło-Życie (tzw. Oazy), wspólnoty założonej przez Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.
Sakrament małżeństwa jest wielką łaską, jednak by umacniać jedność i wzajemną miłość trzeba rozwijać się przez całe życie. Domowy Kościół pomaga małżonkom na tej drodze proponując konkretną duchowość opartą na zobowiązaniach do:

  1. codziennej modlitwy osobistej;
  2. spotykania się ze Słowem Bożym;
  3. codziennej wspólnej modlitwy małżeńskiej;
  4. codziennej modlitwy rodzinnej z dziećmi;
  5. comiesięcznego dialogu małżeńskiego;
  6. stosowania reguły życia (systematycznej pracy nad sobą);
  7. uczestnictwo przynajmniej raz w roku w rekolekcjach.

Małżeństwa z naszej wspólnoty spotykają się co miesiąc w grupach po 4-7 małżeństw, zwanych kręgami. W czasie spotkań, w których uczestniczy także kapłan, dzielimy się bieżącymi doświadczeniami życiowymi, modlimy się wspólnie i pomagamy sobie w realizowaniu zobowiązań. Każde spotkanie jest poświęcone innemu tematowi, który wspólnie omawiamy w oparciu o Pismo Święte i inne materiały. Dzięki temu formujemy swoją wiarę i możemy dojrzewać jako chrześcijanie.

Wspólnota spotyka się także w całości na Dniach Wspólnoty (parafialnych, rejonowych i diecezjalnych), w czasie których uczestniczymy w Eucharystii i konferencjach, a po nich pogłębiamy swoje więzi w czasie agapy (uczta). Spotkanie diecezjalne odbywa się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca w kościele św. Rodziny w Gdyni (ul. Kołłątaja 40).

Obecnie w naszej parafii istnieją cztery kręgi, które spotykają się także razem na Eucharystii w każdą III Niedzielę miesiąca o godz. 16 w Małym Kościele, a następnie na Agapie.

Jeśli chcesz do nas dołączyć, zadzwoń lub napisz e-mail:

Joanna Kiedrowicz: [email protected], tel: 666-05-25-05