• · Dzisiaj w nasze wspólnocie parafialnej gościmy misjonarza ze Zgromadzenia Matki Bożej Pocieszenia – ojca Luca Bovio wraz z grupą wolontariuszy grupy Dzieło dla Misji. Wolontariusze podzielą się swoim świadectwem o pracy misyjnej w kraju i za granica. W zeszłym roku uczestniczyli w miesięcznej misji w Etiopii, a w tym roku w Argentynie. Po Mszy Świętej będą rozdawać własnoręcznie zrobione mydełka za dowolną ofiarę modlitewną bądź materialną, wspierającą ich wyjazd na misje.
  • · Przypominamy także, że dzisiaj druga tura wyborów samorządowych. Zachęcamy do głosowania i aktywności obywatelskiej, abyśmy wybrali włodarzy naszych „małych ojczyzn” według zamysłu Bożego.
  • · W przyszłą niedzielę przypada uroczysty jubileusz stulecia odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości. Zachęcamy do udekorowania naszych okien, domów flagami narodowymi, a wszystkich parafian i przyjaciół naszych kościołów zapraszamy bardzo serdecznie na uroczysty koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu Stella Maris pod dyrekcją ojca Józefa Wilczyńskiego. Koncert odbędzie się po Mszy Świętej o godzinie 11.00.
  • · Trwa listopad, a zatem czas naszej szczególnej pamięci o zmarłych. Nabożeństwo wypominkowe przez cały listopad o godzinie 18.15, a Msza za zmarłych poleconych w wypominkach odprawiona będzie w czwartek o godzinie 8.30. Czytelnie wypełnione kartki wypominkowe z nazwiskami naszych bliskich, przyjaciół, sąsiadów, zmarłych nauczycieli możemy wraz z ofiarą wrzucać do skarbony pod chórem lub zostawić w kancelarii parafialnej, bądź zakrystii.
  • · Parafialny Klub Mam zaprasza wszystkie mamy z małymi dziećmi na spotkanie w środę o godzinie 9.30 w salkach przy Małym Kościele. Tym razem na spotkaniu obecny będzie pediatra. Serdecznie zapraszamy mamy z dziećmi.
  • · We wtorek o godzinie 19.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Kartki z prośbami i podziękowaniami, wraz z ofiarą można składać w skarbonie pod obrazem Matki Bożej.
  • · W czwartek o godzinie 16.00, w Małym Kościele, Msza Święta Apostolstwa Dobrej Śmierci. Serdecznie zapraszamy.
  • · W sobotę, 10 listopada, zapraszamy na spotkanie par narzeczeńskich i małżeńskich w ramach Seminarium Odnowy Wiary, które prowadzi wspólnota Efraim Rodziny. Wszystkie małżeństwa gorąco zapraszamy na to spotkanie, w Małym Kościele, w sobotę o godzinie 10.30.
  • · W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na fundusz remontowy naszych kościołów. Jak widać dobiegł końca remont klatek schodowych w Dużym Kościele. W tym miesiącu chcielibyśmy oddać do użytku nową stronę internetową parafii, nad którą trwają zaawansowane prace. Przy okazji zachęcamy do odwiedzania i polubienia profilu naszej parafii na portalu społecznościowym – Facebook, gdzie zamieszczamy aktualne informacje oraz zdjęcia z parafialnych wydarzeń.
OGŁOSZENIA AKADEMICKIE
  • W tym tygodniu zapraszamy na Mszę o miłość. Widzimy się w czwartek o 19.30 w małym kościele. Mszę poprowadzi Ojciec Prowincjał jezuitów Tomasz Ortmann. Po Mszy konferencja: „Czy można jeszcze kochać Kościół?”, którą wygłosi nasz duszpasterz – o.Paweł Kowalski SJ