Październik, to czas modlitwy różańcowej. Zapraszam zatem serdecznie na nabożeństwa różańcowe, w Dużym Kościele po Mszy Świętej o godzinie 8.30 oraz o godzinie 18.30, a dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku do Małego Kościoła o godzinie 17.30.
We wtorek o godzinie 19.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Kartki z prośbami i podziękowaniami, wraz z ofiarą można składać w skarbonie pod obrazem Matki Bożej.
W środę o godzinie 9.30 w salkach przy Małym Kościele spotkanie Parafialnego Klubu Mam, zapraszamy wszystkie mamy z małymi dziećmi.
W czwartek o godzinie 16.00, w Małym Kościele, Msza Święta Apostolstwa Dobrej Śmierci.
W piątek o godzinie 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia oraz adoracja Najświętszego Sakramentu.
Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Gietrzwałdu i Świętej Lipki informujemy, że wyjazd autokaru spod Dużego Kościoła, w sobotę, 13 października o godzinie 6.00.
W przyszłą niedzielę zbiórka na tacę przeznaczona będzie na cele remontowe naszych świątyń. Jak widać trwają prace przy remoncie klatek schodowych na balkon i chór, dobiega końca remont duszpasterstwa akademickiego i mamy do spłacenia ratę za renowację pomnika naszych duszpasterzy na cmentarzu Srebrzysko. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne podziękowania, a Msza Święta w intencji naszych dobroczyńców sprawowana jest w każdą środę o godzinie 8.30.
Także w przyszłą niedzielę przypada Dzień Papieski przeżywany pod hasłem: Promieniowanie Ojcostwa, przed naszymi kościołami będzie odbywała się kwesta do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera dzieci i młodzież z mniej zamożnych rodzin.
Już dzisiaj informujemy, że w piątek, 19 października w naszej parafii będzie miał miejsce Diecezjalny Dzień Młodych. W związku z tym nie będzie wówczas popołudniowej adoracji Najświętszego Sakramentu, a Msza Święta o godzinie 19.00 i poprzedzające ją nabożeństwo różańcowe odprawione będą wyjątkowo w Małym Kościele.
Akcja Katolicka zaprasza do kawiarenki parafialnej pod Małym Kościołem zaprasza na pyszne ciasta i aromatyczną kawę lub herbatę oraz oglądanie przygotowań do XVIII Dnia Papieskiego pod hasłem: Promieniowanie Ojcostwa. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.
Fundacja Hospicyjna oraz Hospicjum imienia ks. Dutkiewicza w Gdańsku, zapraszają na kurs wolontariatu opiekuńczego, który rozpocznie się 17 października, szczegóły znajdziemy na plakacie wywieszonym w przedsionku kościoła.
OGŁOSZENIA AKADEMICKIE

Pierwsza w tym roku Msza o miłość w czwartek o 19.30 w Małym Kościele. Po Mszy konferencja. W tym roku Msze akademickie o 19.30
Rekolekcje dla studentów na start roku akademickiego rozpoczną się w przyszłą niedzielę, 14 października na Mszach studenckich oraz od poniedziałku do środy o godzinie 19.30 w Małym Kościele. Rekolekcje zatytułowane: „Można inaczej – o wierze w codzienności”, poprowadzi salwatorianin ks. Maciej Szeszko.
Studentów, którzy chcieliby wziąć udział w modlitwie medytacyjnej zapraszamy we wtorki o godzinie 19.30 do Małego Kościoła, a tych którzy pragną modlić się uwielbienie, zapraszamy w środy o godz. 19.30 również w Małym Kościele.
Kurs przygotowujący do zawarcia sakramentu małżeństwa odbędzie się w połowie listopada. Informacje na stronie internetowej www.dawinnica.pl