Ogłoszenia duszpasterskie

Stałe ogłoszenia 2017 r.  

  W dni powszednie Msze św. są odprawiane w Dużym Kościele o godz.: 6.30, 7.30, 8.30 i 19.00.    

  W każdy wtorek o godz. 18.20 odmawiamy różaniec w intencji i według intencji Ojca św. Franciszka i Kościoła. Natomiast w każdy czwartek o godz. 18.20 odmawiamy różaniec w intencji o utwierdzenie już powołanych oraz o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

  Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy jest sprawowana w każdy wtorek o godz. 19.00. Kartki z podziękowaniami i prośbami prosimy wrzucać do skarbony przy ołtarzu z obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

  W intencji Dobroczyńców naszej parafii, za żywych i zmarłych, sprawowana jest w każdą środę Msza św. o godz. 8.30 w Dużym Kościele.

  Msza św. w intencji Ojczyzny, a po niej różaniec  każdego 17 dnia miesiąca o godz. 8.30.

  Msza św. zbiorowa za zmarłych z wypominkami w każdy trzeci czwartek miesiąca o godz. 8.30.

  Sakrament Chrztu św. udzielany jest w II i IV niedziele miesiąca po Mszy św. o godz. 11.00. 


 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, XXVII NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO, 8 października 201

   • Dzisiaj – zgodnie z wcześniejszym ogłoszeniem Księdza Arcybiskupa -  po Mszach Świętych zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc mieszkańcom Meksyku, którzy ucierpieli w wyniku trzęsienia ziemi.
   • W poprzednią niedzielę młodzież z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zebrała do puszek kwotę 3046 złotych, która przeznaczone będzie na stypendia i program formacyjny dla młodzieży z niezamożnych rodzin.
   • Nabożeństwa różańcowe dla dorosłych odprawiane są rano po Mszy św. o godz. 8:30 i wieczorem o godz. 18:30, natomiast dla dzieci od poniedziałku do piątku, o godz. 17:30 w Małym Kościele.
   • We wtorek o godzinie 8.30 Msza Święta w intencji naszej Ojczyzny, a wieczorem o godzinie 19.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – zapraszamy do wspólnej modlitwy.
   • W czwartek o godzinie 8.30 – Msza Święta zbiorowa za zmarłych poleconych w ubiegłorocznych wypominkach.
   • Zapraszamy do zabrania kartek wypominkowych, na których możemy zapisać imiona naszych zmarłych. Kartki z czytelnie wymienionymi imionami zmarłych wraz z ofiarą możemy składać do skarbony pod chórem, w kancelarii parafialnej lub zakrystii.
   • W czwartek o godzinie 18.00 Akcja Katolicka zaprasza na spotkanie na temat: „Przemiany w polskiej rodzinie”. Spotkanie, odbędzie się w salkach pod Małym Kościołem, a poprowadzi je p. Magdalena Misztak-Hola, wieloletni doradca poradnictwa rodzinnego – serdecznie zapraszamy.
   • W piątek o godzinie 15.00, koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji okazja do spowiedzi świętej.
   • Czynna  jest księgarenka, w której polecamy tygodniki i interesujące książki katolickie. Natomiast w kawiarence pod Małym Kościołem w godz. 10.00 – 14.00 zapraszamy do spędzenia kilku miłych chwil przy kawie i ciastku. Tam też wystawa prac dzieci na temat aniołów.
   • I ogólnopolska pielgrzymka mężczyzn na Jasną Górę odbędzie się w sobotę, 4 listopada. Pragniemy zawierzyć mężczyzn naszej archidiecezji, rodziny i Ojczyznę przed obliczem Matki Bożej Częstochowskiej. Zapisy na stronie internetowej: www.bractwoswietegopawla.pl lub w zakrystii.
   • Wspólnota Życia Chrześcijańskiego, oparta na duchowości św. Ignacego – założyciela jezuitów, zaprasza nowe osoby, które pragną pogłębić osobistą relacje z Bogiem i ludźmi poprzez modlitwę i wspólne działanie  na spotkanie nowo tworzonej grupy.  Zapraszamy w poniedziałek 16 października na godzinę 18.30 na spotkanie w parafii św. Stanisława Kostki w Gdyni przy ul. Tatrzańska 35 – do tamtejszej salce parafialnej. Więcej informacji na stronie internetowej www.wzch-trojmiasto.pl
   • Ogłoszenia akademickie:  
   • Dzisiaj rozpoczynają się rekolekcje akademickie na start. Prowadzi o. Jacek Olczyk.    Nauki w niedzielę na mszach akademickich o godz. 13.00 w Małym Kościele oraz o godz. 19.00 w Dużym Kościele. Spotkania rekolekcyjne do środy w Dużym Kościele. Najpierw Eucharystia o 20.00 a po niej nauka. Dla chętnych o 19.00 grupy dzielenia (krąg MAGIS) w Małym Kościele.
    • W czwartek, o godzinie 20.00 w Małym Kościele, zapraszamy na Mszę o uzdrowienie.
    • Zapraszamy na kurs przedmałżeński. Odbędzie się on w drugiej połowie listopada. Informacje na plakatach, a zapisy prowadzone są poprzez stronę internetową Duszpasterstwa Akademickiego Winnica.