Ogłoszenia duszpasterskie

Stałe ogłoszenia 2017 r.  

  W dni powszednie msze św. są odprawiane w Duzym Kościele o godz.: 6.30, 7.30, 8.30 i 19.00.    

  W każdy wtorek o godz. 18.20 odmawiamy różaniec w intencji i według intencji Ojca św. Franciszka i Kościoła. Natomiast w każdy czwartek o godz. 18.20 odmawiamy różaniec w intencji o utwierdzenie już powołanych oraz o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

  Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy jest sprawowana w każdy wtorek o godz. 19.00. Kartki z podziękowaniami i prośbami prosimy wrzucać do skarbony przy ołtarzu z obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

  W intencji Dobroczyńców naszej parafii, za żywych i zmarłych, sprawowana jest w każdą środę Msza św. o godz. 8.30 w Dużym Kościele.

  Msza św. w intencji Ojczyzny, a po niej różaniec  każdego 17 dnia miesiąca o godz. 8.30.

  Msza św. zbiorowa za zmarłych z wypominkami w każdy trzeci czwartek miesiąca o godz. 8.30.

  Sakrament Chrztu św. udzielany jest w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00. 


 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, VI Niedziela Wielkanocna, 21 maja 2017 r. 

š 

š W sobotę 20 maja br. w naszej Parafii ponad 93 dzieci przyjęło Uroczyście Pierwszą  Komunię św. W tygodniu od poniedziałku do piątku o godz. 19.00 tzw. Biały Tydzień, czyli udział dzieci we Mszy św. i przyjęcie Komunii św. Dla wszystkich parafian i wiernych jest to okazja przypomnienia sobie dnia    własnej Uroczystej Komunii św.

š Nabożeństwo Majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny w Dużym Kościele codziennie o godz. 18.30. Przez cały miesiąc maj na zakończenie wieczornej Mszy św. śpiewamy Apel Jasnogórski.

š We wtorek 23 maja br. i we czwartek 25 maja br. o godz. 17.30 w Dużym Kościele próba dla dzieci z klas czwartych Szkoły Podstawowej przed     świętowaniem Rocznicy Uroczystej Pierwszej Komunii św. Prosimy Rodziców o liczny udział dzieci w tych przygotowaniach.

š W każdy piątek o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.30 oraz okazja do spowiedzi św.

š W sobotę 27 maja br. o godz. 11.00 w Dużym Kościele Spowiedź św. dzieci, które przed rokiem przyjęły Uroczyście Pierwszy raz Komunię św.

š W przyszłą niedzielę 28 maja br. liturgiczna Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dzieci z naszej parafii podczas mszy św. o godz. 11:00 świętują Rocznicę Uroczystej Pierwszej Komunii św. Zapraszamy Rodziców z Dziećmi klas czwartych do Dużego Kościoła na godz. 11.00.

š W przyszłą niedzielę 28 maja br. Akcja Katolicka działająca przy naszej Parafii przeprowadzi kwestę na Festyn Rodzinny zaplanowany na 10 czerwca br.

š Apostolstwo Modlitwy i Żywy Różaniec zapraszają na pielgrzymkę do    Niepokalanowa w dnia 10 – 11 czerwca br. Dziś ostatni dzień zapisu uczestników.

š W tym tygodniu duszpasterstwo akademickie zaprasza na mszę w intencji zbliżającej się sesji egzaminacyjnej. Eucharystia odbędzie się w czwartek o 20.00 w Małym Kościele. Uprzejmie prosimy o przyniesienie notatek, książek z przedmiotu, który przynosi najwięcej trudu. 

š W tym tygodniu zapraszamy studentów i naszych parafian na wieczorne nabożeństwa majowe o 21.00 na plac przed małym kościołem, we wtorki i środy. 

š Przypominamy o kursie przygotowującym do sakramentu małżeństwa organizowanym w naszej parafii. Kurs będzie za tydzień. Zgłoszenia do   środy. 

 

š Zapraszamy w kazdą niedzielę w godz. 11.00 - 14.00 do kawiarenki pod Małym Kościołem na dobre ciasto, kawę czy herbatę..

š Serdecznie zapraszamy na kurs dla narzeczonych, przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa, który odbędzie się w naszej Parafii w dniach 26 – 28 maja br. Kurs prowadzi Duszpasterz Akademicki o. Paweł Kowalski i małżeństwa ze wspólnoty Efraim Rodziny. Więcej szczegółów i zapisy na stronie www. efraim-rodziny.pl

š