Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia: Niedziela Miłosierdzia, 22 kwietnia 2018š

š 

  • Dzisiaj w Trójmieście odbywa się zbiórka do puszek w ramach akcji „Pola nadziei”. Wszystkim, którzy pragną wesprzeć materialnie dzieło hospicyjne na Pomorzu, składamy serdeczne podziękowania.
  • Dzisiaj także Niedziela Dobrego Pasterza, podczas Mszy Świętych usłyszymy świadectwa o drodze powołania wygłoszone przez brata Remigiusza Ruteckiego oraz w Małym Kościele  nowicjuszy Towarzystwa Jezusowego z Gdyni. Zapraszamy do modlitwy o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
  • Jutro, w poniedziałek 23 kwietnia o godz. 19.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji o. Jerzego Kacprzyka – z okazji jego imienin.
  • Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na Eucharystię w środę, 25 kwietnia na godzinę 17.00 do Małego Kościoła. Msze poprzedzi modlitwa różańcowa o godzinie 16.20.
  • Akcja Katolicka zaprasza do obejrzenia wystawy poświęconej pomorskim błogosławionym. Główna część wystawy znajduje się w Dużym Kościele.
  • W piątek o godzinie 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której okazja do spowiedzi świętej.
  • Zapraszamy do udziału w dniu otwartym w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (technikum i szkoła branżowa) przy ul. Hallera (dawne ZSBO), we wtorek, 24 kwietnia w godzinach 9 – 14.
  • Zapraszamy na Mszę Świętą w intencji matur i maturzystów, w czwartek o godzinie 20 w Małym Kościele. A po Mszy Świętej duszpasterstwo akademickie zaprasza na WRC, czyli Warsztaty Rozwoju Chrześcijanina.
  • Zapraszamy do księgarenki parafialnej. Szczególnie chcemy zaprosić do nabywania i prenumeraty czasopisma skierowanego do kobiet, zatytułowanego „List do Pani”.  
  • Ojciec Proboszcz pragnie serdecznie podziękować wszystkim za modlitwę i wsparcie w chwili składania uroczystych ślubów zakonnych. Uroczystość miała miejsce w sobotę. „Dziękuje Wam za Waszą obecność i modlitwę na drodze mojego powołania i proszę wspierajmy się  i pomagajmy sobie wzajemnie w drodze do Boga.”

 

Stałe ogłoszenia 2018 r.

  W dni powszednie Msze św. są odprawiane w Dużym Kościele o godz.: 6.30, 7.30, 8.30 i 19.00.

  Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy jest sprawowana w każdy wtorek o godz. 19.00. Kartki z podziękowaniami i prośbami prosimy wrzucać do skarbony przy ołtarzu z obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

  W intencji Dobroczyńców naszej parafii, za żywych i zmarłych, sprawowana jest w każdą środę Msza św. o godz. 8.30 w Dużym Kościele.

  Msza św. w intencji Ojczyzny, a po niej różaniec  każdego 17 dnia miesiąca o godz. 8.30.

  Msza św. zbiorowa za zmarłych z wypominkami w każdy trzeci czwartek miesiąca o godz. 8.30.

  Sakrament Chrztu św. udzielany jest w II i IV niedziele miesiąca po Mszy św. o godz. 11.00.