Ogłoszenia duszpasterskie

Stałe ogłoszenia 2017 r.  

  W dni powszednie msze św. są odprawiane w Duzym Kościele o godz.: 6.30, 7.30, 8.30 i 19.00.    

  W każdy wtorek o godz. 18.20 odmawiamy różaniec w intencji i według intencji Ojca św. Franciszka i Kościoła. Natomiast w każdy czwartek o godz. 18.20 odmawiamy różaniec w intencji o utwierdzenie już powołanych oraz o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

  Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy jest sprawowana w każdy wtorek o godz. 19.00. Kartki z podziękowaniami i prośbami prosimy wrzucać do skarbony przy ołtarzu z obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

  W intencji Dobroczyńców naszej parafii, za żywych i zmarłych, sprawowana jest w każdą środę Msza św. o godz. 8.30 w Dużym Kościele.

  Msza św. w intencji Ojczyzny, a po niej różaniec  każdego 17 dnia miesiąca o godz. 8.30.

  Msza św. zbiorowa za zmarłych z wypominkami w każdy trzeci czwartek miesiąca o godz. 8.30.

  Sakrament Chrztu św. udzielany jest w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00. 


 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, XII NIEDZIELA ZWYKŁA, 25 czerwca 2017 r.

š Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 18.30.

š W miesiącach wakacyjnych lipiec i sierpień w Małym Kościele w niedziele tylko jedna Msza św. o godz. 12.00, w Dużym Kościele porządek Mszy świętych w niedziele i dni powszednie bez zmian: dni powszednie rano o godz. 6.30, 7.30, 8.30 i wieczorem o godz. 19.00, w niedziele o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 13.00 i  wieczorem o godz. 19.00.

š W miesiącach lipiec i sierpień kancelaria czynna w poniedziałki i środy w godz. 9.00 – 12.00, we wtorki i piątki w godz. 17.00 – 19.00.

š W środę 28 czerwca wspomnienie św. Ireneusza, Biskupa i Męczennika. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na Eucharystię na godz. 17.00 do Małego Kościoła. Mszę św. poprzedzi modlitwa różańcowa o godz. 16.20.

š W czwartek 29 czerwca Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, porządek Mszy św. powszedni, taca na potrzeby Stolicy Apostolskiej – tzw. „świętopietrze”.

š W każdy piątek o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, Adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do spokojnej spowiedzi św.

š W przyszłą niedzielę 02 lipca, przy wyjściu z kościoła Wspólnota Osób Niepełnosprawnych skupiająca się przy naszej Parafii zaprezentuje swoją działalność i chętnie przyjmie ofiary wsparcia na wyjazdy formacyjno-integracyjne.

š Wszystkim naszym Parafianom, Wiernym, Studentom, młodzieży i dzieciom życzymy opieki Opatrzności Bożej podczas wakacji,   mądrych, roztropnych wyjazdów, pobytów i powrotów. Niech wszystkim towarzyszy pogoda ducha, wzajemna życzliwość, dobroć, wyrozumiałość, modlitwa i udział we Mszy św. niedzielnej. O. Proboszcz Tadeusz Domeracki SJ i Ojcowie Duszpasterze posługujący w Parafii.

 

Ogłoszenia XI Niedziela Zwykła,  18 czerwca br.

 Serdeczne słowa podziękowania dla wszystkich Parafian i Wiernych, którzy zaangażowali swój czas i siły w przygotowanie procesji Bożego Ciała. Panom, którzy budowali ołtarze na trasie procesji, Paniom za dekorowanie ołtarzy, Paniom katechetkom i rodzicom za przygotowanie dziewczynek do sypania kwiatów, Panom i Paniom niosącym sztandary, feretrony i figury,  lektorom i ministrantom za asystę liturgiczną, Siostrze Organistce i o. Józefowi Wilczyńskiemu za śpiew, orkiestrze dętej i quintetowi smyczkowemu za oprawę muzyczną, studentom za niesiony baldachim, wszystkim za piękny udział. „Bóg zapłać!”.

š Zapraszamy dziś do kawiarenki pod Małym Kościołem w godz. 10.00 – 14.30  na kawę i ciastko oraz wystawę zdjęć z Festynu Rodzinnego. Kto ma własne zdjęcia z Festynu prosimy o dołączenie do wystawy niedzielnej.

š W Oktawie Bożego Ciała Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa z procesja eucharystyczną wokół kościoła codziennie o godz. 18.15.

š W piątek 23 czerwca br. UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA. O godz. 17.45 w Dużym Kościele śpiewana litania i publiczne odmówienie Aktu Wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa po czym o godz. 18.00 wyruszymy razem z wiernymi z sąsiednich  parafii w uroczystej procesji ulicami: Mickiewicza, placem Bł. Ks. Bronisława Komorowskiego, Legionów, Pl. Wybickiego, Grażyny, Wajdeloty i Ks. Zator-Przytockiego do Kolegiaty Najświętszego Serca Jezusa, gdzie o godz. 19.00 rozpocznie się suma odpustowa. W związku z tym prosimy ministrantów, rodziców i dzieci sypiące kwiaty, poczty sztandarowe, mężczyzn, a także wszystkich wiernych o liczny udział w uroczystości. Prosimy o udekorowanie trasy procesji, zwłaszcza ul. Mickiewicza oraz o przynoszenie kwiatków do sypania dla dzieci podczas procesji. Zapraszamy wszystkich parafian, wiernych, dzieci z rodzicami i młodzież do udziału w wieczornym nabożeństwie, procesji i mszy św.

š W piątek o godz. 15.00 jak zwykle Koronka do Miłosierdzia Bożego, Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi św.

š W czasie wakacji w miesiącu lipcu i sierpniu w Małym Kościele tylko jedna Msza św. o godz. 12.00.

š W przedsionku kościoła są informacje o Pielgrzymce do Sanktuariów Podlasia w dniach 30. 08 – 02. 09. br. Szczegółowe informacje u o. Jerzego.

W czwartek studencka Eucharystia z intencją o dobre wakacje. Zapraszamy wszystkich na 20.00 do Małego Kościoła.
Za tydzień przy naszych kościołach zbiórka do puszek na Studencki Wolontariat "Dobro Podaj --> Dalej". W jego ramach studenci będą pomagać dzieciom ulicy w Kairze.
W sobotę 24 czerwca br. Apostolstwo Modlitwy i Żywy Różaniec zaprasza na Piekgrzymkę do Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie. Wyruszamy o godz. 10.00 autobus nr 124 z ul. Mickiewicza do Dworca PKP Gdańsk-Wrzeszcz, stamtąd autobus ne 116 o godz. 10.38 do Matemblewa. W kościele w Matemblewie o godz. 12.00 Msza św.. Powrót wg uznania uczestników. Szczegóły o. Jerzy Kacprzyk.