Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia: I niedziela Wielkiego Postu, 18 luty 2018

Archidiecezjalna Adoracja Najświętszego Sakramentu, odbędzie się w naszym kościele w najbliższą sobotę, 24 lutego. Rozpocznie się ona po Mszy św. o godz. 8.30 i zakończy przed wieczorną Mszą św. Prosimy wszystkich, a zwłaszcza grupy parafialne o czynne włączenie się w tę modlitwę. Poświęćmy swój czas na spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym w tym szczególnym czasie Wielkiego Postu. O godzinie 15.00 zapraszamy do wspólnego odmówienia Koronki do Bożego Miłosierdzia.

 • Na stolikach pod chórem, w obu kościołach są wyłożone skarbonki Caritas, do których będziemy zbierali Jałmużnę Wielkopostną 2018.  Owoc naszej jałmużny – osobistej lub rodzinnej - zostanie przeznaczony na dzieła miłosierdzia w naszej parafii. Wypełnione wielkopostną jałmużną skarbonki zostaną zebrane przy okazji święcenia pokarmów w Wielka Sobotę do koszy w Dużym Kościele przy grobie Pańskim. 
 • Podczas Wielkiego Postu zapraszamy na poranną modlitwę Kościoła - jutrznie, od poniedziałku do piątku o godzinie 5.45 w Małym Kościele.
 • Zapraszamy także na nabożeństwa wielkopostne: w piątki Droga Krzyżowa w Dużym Kościele o godz. 9.00 i 18.15. W Małym Kościele dla dzieci o godz. 17.30, dla młodzieży i studentów o godz. 19:00. W niedziele Wielkiego Postu zapraszamy o godzinie 18.00 na nabożeństwo Gorzkich Żali – kazania pasyjne głosić będzie o. Jerzy Kacprzyk i ojciec Proboszcz.
 • We wtorek o godzinie 19.00 Msza Święta i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Karteczki z prośbami i podziękowaniami można wrzucać do skrzyni pod obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • Informujemy, że w czwartek, 22 lutego o godzinie 18.00 odbędzie się bierzmowanie grupy młodzieży z naszej parafii. W związku z tym osoby, które zamówiły intencje na Mszę 22 lutego o godzinie 19.00, pragniemy poinformować, że Msza Święta w tych intencjach będzie odprawiona o godzinie 19.00 w Małym Kościele.
 • Koronka do Miłosierdzia Bożego i Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek o godz. 15:00 oraz okazja do spowiedzi świętej.
 • W tym tygodniu obchodzimy rocznice śmierci o. Ludwika Furmanika (zm. 19.02.1987 r.) oraz  Czesława Kuklińskiego (zm. 24.02.2017) – wieloletniego proboszcza naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych kapłanów, w sobotę o godz. 19.00.
 • II Niedziela Wielkiego Postu jest obchodzona jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Z tej racji, w przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na pomoc polskim misjonarzom poprzez Dzieło Pomocy „Ad Gentes” przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.
 •  Pragniemy zapytać naszych parafian i sympatyków czy nie posiadacie państwo archiwalnych numerów naszego biuletynu parafialnego "Przy Świętym Krzyżu". Interesują nas tylko lata 90-te. Jeśli posiadacie Państwo takie numery, a nie są one Wam już potrzebne serdecznie prosimy o dostarczenie ich do kancelarii, domu zakonnego bądź zakrystii. Próbujemy odtworzyć początki czasopisma a także je zarchiwizować. Za każdą pomoc dziękujemy.

   

  OGŁOSZENIA AKADEMICKIE

  Zapraszamy wszystkich studentów na akademicką Mszę Świętą, w czwartek  o godz. 20.00. Msza będzie sprawowana w intencjach, które każdy przyniesie na spotkanie. 

   

  Stałe ogłoszenia 2018 r.  

    W dni powszednie Msze św. są odprawiane w Dużym Kościele o godz.: 6.30, 7.30, 8.30 i 19.00.     

    W każdy wtorek o godz. 18.20 odmawiamy różaniec w intencji i według intencji Ojca Świętego -  Franciszka i Kościoła. Natomiast w każdy czwartek o godz. 18.20 odmawiamy różaniec w intencji o utwierdzenie już powołanych oraz o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

    Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy jest sprawowana w każdy wtorek o godz. 19.00. Kartki z podziękowaniami i prośbami prosimy wrzucać do skarbony przy ołtarzu z obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

    W intencji Dobroczyńców naszej parafii, za żywych i zmarłych, sprawowana jest w każdą środę Msza św. o godz. 8.30 w Dużym Kościele.

    Msza św. w intencji Ojczyzny, a po niej różaniec  każdego 17 dnia miesiąca o godz. 8.30.

    Msza św. zbiorowa za zmarłych z wypominkami w każdy trzeci czwartek miesiąca o godz. 8.30.

    Sakrament Chrztu św. udzielany jest w II i IV niedziele miesiąca po Mszy św. o godz. 11.00.