Ogłoszenia duszpasterskie

Stałe ogłoszenia 2017 r.  

  W dni powszednie msze św. są odprawiane w Duzym Kościele o godz.: 6.30, 7.30, 8.30 i 19.00.    

  W każdy wtorek o godz. 18.20 odmawiamy różaniec w intencji i według intencji Ojca św. Franciszka i Kościoła. Natomiast w każdy czwartek o godz. 18.20 odmawiamy różaniec w intencji o utwierdzenie już powołanych oraz o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

  Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy jest sprawowana w każdy wtorek o godz. 19.00. Kartki z podziękowaniami i prośbami prosimy wrzucać do skarbony przy ołtarzu z obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

  W intencji Dobroczyńców naszej parafii, za żywych i zmarłych, sprawowana jest w każdą środę Msza św. o godz. 8.30 w Dużym Kościele.

  Msza św. w intencji Ojczyzny, a po niej różaniec  każdego 17 dnia miesiąca o godz. 8.30.

  Msza św. zbiorowa za zmarłych z wypominkami w każdy trzeci czwartek miesiąca o godz. 8.30.

  Sakrament Chrztu św. udzielany jest w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00. 


 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, XX NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO, 20 SIERPNIA 2017 r.

 • Dzisiaj przed Małym i Dużym Kościołem zbierane są przybory szkolne dla dzieci z rodzin potrzebujących, jak i tych, które uczęszczają do naszej parafialnej świetlicy przy Małym Kościele. Dziękujemy za wszystkie przekazane kredki, zeszyty, tornistry i inne artykuły szkolne.  Akcja PODZIEL SIĘ OŁÓWKIEM, będzie kontynuowana także w przyszłą niedzielę.

 • W czwartek, 24 sierpnia mija 2 rocznica śmierci ojca Janusza Motylińskiego SJ, pracującego w naszej parafii. Msza Święta w intencji ojca Janusza odprawiona zostanie o godzinie 6.30 i 19.00 – pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

 • Przypominamy, że do końca sierpnia niedzielna Msza Święte w Małym Kościele jest sprawowana o godzinie 12.00.

 • Kancelaria parafialna w tym tygodniu jest czynna:

  - w poniedziałek i środę od 9.00 do 12.00.

- w  wtorek i piątek od 17.00 do 19.00.

 • Poradnia Rodzinna w sierpniu jest nieczynna.

 • We wtorek, o godzinie 19.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, karteczki z prośbami, podziękowaniami i ofiarą można wrzucać do skarbony pod obrazem.

 • Msza św. za Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego kościoła i domu zakonnego, zarówno żyjących jak i zmarłych, w każdą środę o godz. 8.30.

 • W piątek o godzinie 15.00 zapraszamy na koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz przypominamy o możliwości skorzystania wówczas z sakramentu spowiedzi świętej. Pełnimy dyżur spowiedniczy po Koronce, aż do wieczornej Mszy Świętej o godzinie 19.00.

 • W sobotę przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, w tym roku obchodzimy 300 rocznicę koronacji wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej, Tej, która z Jasnej Góry oręduje za naszą Ojczyzną. Porządek Mszy Świętych, jak w dzień powszedni.

 • Naszym Parafianom polecamy uwadze skarbonę na kwiaty, dzięki Waszym ofiarom możemy upiększać wystrój naszych świątyń, aby było to miejsce pięknej modlitwy do Boga.

 • Gorąco zapraszam wszystkich chętnych pragnących włączyć się w wydanie kolejnego numery biuletynu parafialnego „Przy krzyżu”. Wszyscy, którzy chcieliby wnieść odrobinę dobra i wysiłku, aby powstał kolejny numer naszego parafialnego czasopisma, proszę, aby po Mszy Świętej podeszli do zakrystii.

 • Pragniemy pożegnać ojców: Tadeusza Domerackiego (byłego proboszcza) oraz Marka Stelmaszczuka, którzy w tym tygodniu udadzą się do Torunia, aby tam pełnić powierzone im obowiązki kapłańskie i zakonne. Za każde dobro, jakie pozostawili w naszej parafii składamy serdeczne Bóg zapłać! Jednocześnie informujemy i serdecznie witamy w naszej wspólnocie zakonnej i parafialnej ojca Roberta Gronka, który będzie pełnił posługę katechety, duszpasterza młodzieży oraz prefekta ministrantów.