Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia: III niedziela Adwentu, 17 grudnia 2017

  • Przed nami praktycznie ostatni tydzień Adwentu. W przygotowaniach do świąt nie zapomnijmy o spowiedzi świętej i nie odkładajmy jej na ostatnią chwilę. W naszym kościele spowiadamy podczas Mszy świętych oraz dodatkowo w najbliższy piątek i sobotę w godz. od 1500 do 1900. W czasie Świąt nie spowiadamy.

 

  • Msza św. ku czci Najświętszej Maryi Panny zwana roratami jest sprawowana w okresie adwentu w dni powszednie dla dorosłych o godz. 6.15, zaś  dzieci zapraszamy do Małego Kościoła od poniedziałku do piątku o godz. 17.30.

 

  • Wspólnoty neokatechumenalne zapraszają na laudesy, modlitwę poranną Kościoła od poniedziałku do piątku do Małego Kościoła o godz. 5.45.

 

  • W poniedziałek, o godzinie 8.30 Msza Święta w intencji naszej Ojczyzny, a po niej modlitwa różańcowa.

 

  • We wtorek 19 grudnia o godz. 15.00 Wigilia dla dzieci i ich rodziców i wolontariuszy uczęszczających do naszej świetlicy parafialnej.

 

  • W środę, 20 grudnia po Mszy św. roratniej o godz. 17.30 w Małym Kościele zapraszamy dzieci z rodzin  naszej parafii, znajdujących się w trudniejszej sytuacji materialnej, po odbiór paczek świątecznych. Paczki zostały ufundowane przez Związek Zawodowy „Solidarność” i pracowników Stoczni Remontowej w Gdańsku. „Bóg zapłać” stoczniowcom za ich dar.

 

  • W czwartek, o godzinie 8.30 Msza Święta zbiorowa za zmarłych, jak i za tych, którzy byli poleceni w tegorocznych wypominkach.

 

  • W przyszłą niedzielę przypada wigilia świąt Bożego Narodzenia. Porządek Mszy Świętych niedzielny, jednakże  nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 19:00.  Na Pasterkę zapraszamy dzieci z rodzicami do Małego Kościoła o godz. 22.00. Natomiast wszystkich naszych Parafian i przyjaciół naszej parafii zapraszamy o godz. 24.00 do Dużego i Małego Kościoła.

 

W pierwszy dzień Świąt nie będzie Mszy Świętej o godzinie 6.30. Taca z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia i Dom Samotnej Matki w Matemblewie.

W niedzielę, 24 grudnia imieniny obchodzi o. Adam Matras. Mszę Świętą imieninową Solenizant odprawi  o godz. 9.00 w Małym Kościele.

 

  • Dzisiaj prosimy o wsparcie dla dzieci, które uczęszczają do naszej świetlicy parafialnej. Złożone ofiary do puszek pomogą w piękniejszym przeżywaniu okresu świątecznego naszym podopiecznym, jak i funkcjonowaniu naszej świetlicy.

 

  • Przypominamy, że poświęcone opłatki na wigilijny stół można nabyć w zakrystii, kancelarii parafialnej lub w księgarence. W księgarence także do nabycia świece Caritas, które mogą trafić na nasz wigilijny stół.

 

OGŁOSZENIA AKADEMICKIE: W czwartek na godz. 20.00 do Małego Kościoła zapraszamy  na Msza Św. z modlitwą o uzdrowienie. Modlitwę prowadzi akademicka wspólnota charyzmatyczna Efraim. Jest to ostatnia Msza akademicka w grudniu

Stałe ogłoszenia 2017 r.  

  W dni powszednie Msze św. są odprawiane w Dużym Kościele o godz.: 6.30, 7.30, 8.30 i 19.00.    

  W każdy wtorek o godz. 18.20 odmawiamy różaniec w intencji i według intencji Ojca św. Franciszka i Kościoła. Natomiast w każdy czwartek o godz. 18.20 odmawiamy różaniec w intencji o utwierdzenie już powołanych oraz o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

  Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy jest sprawowana w każdy wtorek o godz. 19.00. Kartki z podziękowaniami i prośbami prosimy wrzucać do skarbony przy ołtarzu z obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

  W intencji Dobroczyńców naszej parafii, za żywych i zmarłych, sprawowana jest w każdą środę Msza św. o godz. 8.30 w Dużym Kościele.

  Msza św. w intencji Ojczyzny, a po niej różaniec  każdego 17 dnia miesiąca o godz. 8.30.

  Msza św. zbiorowa za zmarłych z wypominkami w każdy trzeci czwartek miesiąca o godz. 8.30.

  Sakrament Chrztu św. udzielany jest w II i IV niedziele miesiąca po Mszy św. o godz. 11.00.