Historia parafii cz. 3

o. Janusz Warzocha SJ,
o. Paweł Chodak SJ, o. Marian Joeck SJ, br. Andrzej Kobus SJ, o. Krzysztof Łaszcz SJ, o. Janusz Motyliński SJ, o. Tadeusz Pawlicki SJ, o. Wiesław Skałecki SJ, o. Adam Sołdek SJ, o. Józef Wilczyński SJ.

26 sierpnia

o. Janusz Warzocha SJ,
o. Jerzy Białek SJ, o. Paweł Chodak SJ, o. Marian Joeck SJ, br. Andrzej Kobus SJ, o. Krzysztof Łaszcz SJ, o. Janusz Motyliński SJ, o. Tadeusz Pawlicki SJ, o. Adam Sołdek SJ, o. Józef Wilczyński SJ.

o. Janusz Warzocha SJ,
o. Jerzy Białek SJ, o. Paweł Chodak SJ, o. Marian Joeck SJ, o. Krzysztof Łaszczf SJ, o. Sławomir Misior SJ, o. Janusz Motyliński SJ, o. Tadeusz Pawlicki SJ, o. Józef Wilczyński SJ, br. Piotr Ziółkowski SJ.

o. Janusz Warzocha SJ,
o. Jerzy Białek SJ, o. Marian Joeck SJ, o. Waldemar Kobyliński SJ, o. Krzysztof Łaszcz SJ, o. Janusz Motyliński SJ, o. Tadeusz Pawlicki SJ, o. Marek Szafran SJ, o. Józef Wilczyński SJ, br. Piotr Ziółkowski SJ.

o. Janusz Warzocha SJ,
o. Andrzej Gryz SJ, o. Marian Joeck SJ, br. Andrzej Kobus SJ, o. Piotr Kropisz SJ, o. Krzysztof Łaszcz SJ, o. Janusz Motyliński SJ, o. Leszek Pestka SJ, o. Marek Szafran SJ, o. Józef Wilczyński SJ.

o. Janusz Warzocha SJ,
o. Piotr Deczewski SJ, o. Marian Joeck SJ, br. Andrzej Kobus SJ, o. Piotr Kropisz SJ, o. Janusz Motyliński SJ, sch. Przemysław Panicz SJ, o. Leszek Pestka SJ, o. Marek Stelmaszczuk SJ, o. Marek Szafran SJ, o. Józef Wilczyński SJ.

20. grudnia - piątek
W szpitalu na Zaspie zmarł o. Tadeusz Pawlicki SJ. Od dyspozycji 2012 r. (czyli 26 sierpnia) przeniesiony do infirmerii w naszym, jezuickim Kolegium w Gdyni. W dużej mierze był samodzielny ale widoczne problemy z poruszaniem się utrudniały mu bardzo funkcjonowanie. Ojciec Tadeusz w latach 1978 - 84 był proboszczem naszej parafii, a w latach 2000 (?) - 2012 pacował na polu duszpasterskim. Pogrzebowi 27. grudnia w Gdyni przewodniczył J. E. Abp Tadeusz Gocłowski. W pogrzebie uczestniczylo ok. 80 kapłanów. Ciało złożóno w grobowcu zakonnym na Cmentarzu Witamińskim w Gdyni. Z naszej parafii brała udział liczna delegacja. Na pogrzeb o. Tadeusza zorganizowano wyjazd autokarowy. Wielu parafian żywo wspomina Ojca jako gorliwego duszpasterza, lubiącego pielgrzymować razem z parafianami po rozlicznych Sanktuariach w Polsce i w Europie.

o. Janusz Warzocha SJ,
o. Piotr Deczewski SJ, br. Andrzej Kobus SJ, o. Piotr Kropisz SJ, o. Adam Matras SJ, o. Janusz Motyliński SJ, o. Leszek Pestka SJ, o. Marek Stelmaszczuk SJ, o. Józef Wilczyński SJ, o. Artur Wyzina SJ.

24. września
Zmarł o. Marian Joeck SJ, w 84. roku życia, 64. powołania zakonnego i 56. kapłaństwa. Do naszej parafii przybył w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia 2004 r. i duszpasterzował do sierpnia 2014 r. Pochowany został w grobowcu zakonnym na Cmentarzu Łostowickim w Gdańsku 30 września.

24. sierpnia - poniedziałek
Zmarł o. Janusz Motyliński SJ, w 75. roku życia, 57. powołania zakonnego i 47. kapłaństwa. Przez kilka ostatnich lat  był spowiednikiem i duszpasterzem w naszej parafii. Pogrzeb odbył się 27 sierpnia. Ciało Ojca Janusza złożono w grobowcu zakonnym na Cmentarzu Łostowickim. "... Wielu zapamięta Ojca Janusza jako uśmiechniętego, bliskiego ludziom i  ciepłego człowieka. ... "

o. Janusz Warzocha SJ,
o. Piotr Deczewski SJ, br. Waldemar Jeka SJ, o. Piotr Kropisz SJ, o. Adam Matras SJ, o. Leszek Pestka SJ, o. Marek Stelmaszczuk SJ, o. Józef Wilczyński SJ, o. Artur Wyzina SJ.

25. października - niedziela
o. Tadeusz Domeracki SJ objął urząd Proboszcza naszej Parafii Świetgo Krzyża i jednocześnie został nowym przełożonym Domu zakonnego.
o. Janusz Warzocha SJ został Rektorem Kolegium  Księży Jezuitów w Gdyni.

15 - 25 lipca   MAGIS 2016 w Polsce.
17 - 23 lipca   MAGIS 2016 w Gdańsku.
26 - 31 lipca   Papież Franciszek w Polsce. Światowe Dni Młodzieży w Krakowie z Papieżem.

26 sierpnia
o. Tadeusz Domeracki SJ,
o. Piotr Deczewski SJ, br. Waldemar Jeka SJ, o. Jerzy Kacprzyk SJ (od 25.09), o. Paweł Kowalski SJ, o. Piotr Kropisz SJ (do 31.12), o. Adam Matras SJ, o. Marek Stelmaszczuk SJ, o. Józef Wilczyński SJ, o. Artur Wyzina SJ.

sierpnia