Duszpasterstwo Akademickie

Duszpasterstwo Akademickie Winnica gromadzi kilka grup i wspólnot. Ich spotkania odbywają się przede wszystkim w Małym Kościele albo w salach Duszpasterstwa (Mickiewicza 24).

We wtorki, o godzinie 20:00, spotykamy się na adoracji Najświętszego Sakramentu w ramach modlitwy Wspólnoty Świętego Ignacego.

O godzinie 19:30 w każdą środę rozpoczyna się modlitwa uwielbienia Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym Efraim.

Duszpasterstwo gromadzi również stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Studenci angażują się też w ewangelizację – prowadzą spotkania formacyjne dla kandydatów do bierzmowania, za równo na terenie parafii jak i w ramach wyjazdów weekendowych do młodzieży z wsi i miejscowości w okolicach Trójmiasta. Dość prężnie działa również ewangelizacja w Internecie – Theofeel (fb). 

W Winnicy działa również wolontariat: posługa starszym i chorym na terenie parafii, praca w zakładzie poprawczym w ramach funkcjonowania Stowarzyszenia Schron oraz wolontariat misyjny DOBRO -> Podaj dalej!.

Spotykamy się również okresowo w piątki – raz w miesiącu na spotkaniu Klubu Filmowego oraz w okresie Wielkiego Postu na Akademickich Drogach Krzyżowych.

Spotykamy się na Akademickich Mszach Świętych w każdą niedzielę o godzinie 13:00 w Małym Kościele oraz o 19:00 w Dużym Kościele. Dodatkowo w czwartki uczestniczymy w Mszach Świętych Bez Pośpiechu – Mały Kościół, godzina 20:00. Co miesiąc czwartkowa Eucharystia połączona jest z modlitwą o uzdrowienie (3. czwartek miesiąca) albo z modlitwą w intencji dobrego męża/żony (2 albo 4. czwartek miesiąca).